Судове рішення #18151937

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43,  м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна,  95013

        

ПОСТАНОВА

Іменем України


30 серпня 2011 р.  Справа №2а-9886/11/0170/26


   Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом  

Ялтинського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим     

до  ОСОБА_2     

про примусове видворення за межі України,

за участю представників:

від позивача - ОСОБА_3, довіреність № 50/1329 від 22.07.11,   посвідчення серії УКР № 047102;

відповідач - ОСОБА_2, паспорт серії НОМЕР_1.

Суть спору: До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшов адміністративний позов Ялтинського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим до ОСОБА_2 про прийняття рішення відносно громадянина Республіки Грузії ОСОБА_2 /ОСОБА_2/ ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження про примусове видворення за межі України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Лівадійським відділом Ялтинського МУ ГУМВС України в АР Крим було прийнято рішення від 05.10.2010 року про видворення за межі України в добровільному порядку громадянина Республіки Грузії ОСОБА_2 /ОСОБА_2/ у строк до 03.11.2010 року із забороною в’їзду на територію України строком на один рік, яке в добровільному порядку ОСОБА_2 не виконав.  

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 09.08.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Відповідач у удовому засіданні 30.08.2011 року проти задоволення адміністративного позову не заперечував.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача та відповідача, суд  

                                                              ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.5 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно з частиною 4 статті 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що суб’єкти владних повноважень - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадови чи службові особи, інші суб’єкти, які здійснюють  владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з статтею 1 Закону України «Про міліцію» від 20.12.90 № 565-XII міліція - державний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.

Згідно з ст.7 України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року565-XII міліція є єдиною системою органів, яка входить до структури Міністерства внутрішніх справ України, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну, виконавчу та охоронну (на договірних засадах) функції.

Відповідно до пункту 10 Правил в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 року контроль за дотриманням вимог цих Правил іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними і фізичними особами в Україні, які приймають іноземців та осіб без громадянства або надають їм послуги, здійснюють в межах своєї компетенції органи внутрішніх справ у взаємодії з Міністерством закордонних справ, органами Служби безпеки та Державної прикордонної служби.

Таким чином, судом встановлено, що Ялтинське міське управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим (далі Ялтинське МУ ГУМВС України в АРК), яке є органом внутрішніх справ, що входить до структури Міністерства внутрішніх справ України, реалізуючи свої завдання та функції у відносинах з фізичними та юридичними особами є органом виконавчої влади та відповідно суб’єктом владних повноважень.

Відповідно до частини 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» органи внутрішніх справ мають право звертатися до суду з позовами про видворення іноземців або осіб без громадянства, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що Ялтинське МУ ГУМВС України в АРК має право звертатися до адміністративного суду з позовами про видворення іноземців або осіб без громадянства, тобто діє в межах наданих повноважень.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження є громадянином Грузії, що підтверджується паспортом НОМЕР_1 (а.с.4).

Судом встановлено, що 10.07.2010 року ОСОБА_2 прибув на територію України через КПП «Виноградівка», про що свідчить штамп перетину кордону в національному паспорті.

Правила перебування іноземців на території України встановлені Постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 року «Про Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію».

Пунктом 19 Правил передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово перебувати на території країни за паспортним документом, зареєстрованим у порядку, встановленому цими Правилами.

Як зазначено ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.

Судом встановлено, що постановою Державної прикордонної служби України в м. Ялта від 29.09.2010 року № 010087 ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 202 КУаПА та притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. (а.с.8).

Зазначений штраф був сплачений відповідачем 30.09.2010 року, що підтверджується копією квитанції (а.с.9).   

Ялтинським МУ ГУМВС України в АР Крим  було прийнято рішення від 05.10.2010 року про видворення за межі України в добровільному порядку у ОСОБА_2 у строк до 03.11.2010 року із забороною в’їзду на територію України строком на один рік – до 05.10.2011 року (а.с.6), яке в добровільному порядку ОСОБА_2 не виконав з посиланням на відсутність грошових коштів, що викладено у поясненні інспектора МКССГІРФО Лівадійського відділу Ялтинського МУ ГУМВС України в АР Крим від 05.10.2011 року (а.с.11).

Відповідно до частини 1 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» № 3929-XII від 04.02.1994 року іноземець та особа без громадянства, який вчинив злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України.

Рішення про видворення його за межі України після відбуття ним покарання чи виконання адміністративного стягнення приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення.

За рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця та особи без громадянства за межі України може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення вказаного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в'їзду в Україну визначається законодавством України.

Відповідно до частини 3 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення. У разі прийняття рішення про видворення іноземця або особи без громадянства за межі України в її паспортному документі негайно анулюється віза і вилучаються документи на право перебування в Україні.

Іноземцю та особі без громадянства може надаватися строк до 30 днів для виїзду з України після прийняття зазначеного рішення.

Згідно з п. 44 Постанови КМУ «Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію» № 1074 від 29.12.1995р. та ч.3 ст. 32 Закону України № 3929-ХІІ від 04.02.1994р., іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.

Судом встановлено, що після прийняття рішення про видворення ОСОБА_2 з України, відповідач добровільно у встановлений до 03.11.2010 року строк територію України не покинув у зв’язку з відсутністю коштів на квітки, що підтверджується поясненнями відповідача у судовому засіданні.

Частиною 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено, що орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду.

Приймаючи до уваги, що ОСОБА_2 в порушення вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в добровільному порядку територію України не покинув, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.  

Відповідно до статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які підлягають видворенню, відшкодовують витрати, пов'язані з видворенням, у порядку, встановленому законом. Якщо зазначені іноземці та особи без громадянства не мають коштів для відшкодування витрат, пов'язаних з видворенням їх за межі України, видворення здійснюється за рахунок держави.

Приймаючи до уваги, що у відповідача відсутні кошти на відшкодування витрат, пов'язаних з видворенням, суд вважає за можливе здійснити видворення відповідача за рахунок держави.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

В судовому засіданні 30.08.2011 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова у повному обсязі виготовлена у строк, визначений ч. 3 ст. 160 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163КАС України,

                                                         ПОСТАНОВИВ:

1.   Позовні вимоги задовольнити.

2.  Видворити в примусовому порядку за межі України громадянина Грузії ОСОБА_2 /ОСОБА_2/ ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.

3.   Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.  

 

Суддя                                                                          Петренко В.В.

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація