Судове рішення #1816710
Справа № 2-302/2008 р

Справа № 2-302/2008 р.

     

   РІШЕННЯ

   Іменем України

3 березня 2008 року Калинівський районний суд Вінницької області

в складі головуючого: Копчинського В.І.

при секретарі: Матвійчук К.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,ОСОБА_3 про визнання права на спадщину на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка в позові зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4, якій належить право на земельну частку (пай) в колективній власності КСП «Дружба» (нині СТОВ «Дружба») с.Байківка, Калинівського району, Вінницької області, так як на момент паювання землі і отримання КСП «Дружба» с.Байківка державного акту на право колективної власності на землю її мати була його членом. Однак, отримати в спадщину належний матері земельний пай вона не має можливості, так як на ім'я матері за життя не було видано правовстановлюючий документ - сертифікат про право на земельну частку (пай). Крім того, на даний час виділ земельних часток проводиться із земель запасу, тому в зв'язку з цим необхідно робити проект відведення і видавати Державний акт на право власності на земельну ділянку без виготовлення сертифікату. Тому звернулася до суду з даним позовом.

В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила визнати за нею право на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом після смерті матері.

Відповідачі не заперечують проти позову.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити з таких підстав.

Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_4, якій належить право на земельну частку (пай) в колективній власності КСП «Дружба» (нині СТОВ «Дружба») с.Байківка, Калинівського району, Вінницької області, так як на момент паювання землі і отримання КСП «Дружба» с.Байківка державного акту на право колективної власності на землю вона була його членом.

Однак, отримати в спадщину належний матері земельний пай позивачка не має можливості, так як на ім'я матері за життя не було видано правовстановлюючий документ - сертифікат про право на земельну частку (пай).

Позивачка, як спадкоємиця першої черги за законом, фактично прийняла спадщину після смерті матері, вступивши у володіння та управління спадковим майном.

Інші спадкоємці - відповідачі по справі ОСОБА_2, ОСОБА_3 проти позову не заперечують, що підтверджується їхніми поясненнями в попередньому судовому засіданні.

За вказаних обставин суд вважає за можливе визнати за позивачкою право на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом після смерті матері.

На підставі викладеного, керуючись Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих в колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» № 720/95 від 08.08.1995 року, ст.ст. 1216, 1217, 1268, 1270 ЦК України, ст.ст.10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) розміром 3,53 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 38207 грн., яка перебуває в колективній власності КСП «Дружба» (нині СТОВ «Дружба») с.Байківка, Калинівського району, Вінницької області, як спадкоємицею за законом після смерті матері ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Грушківці, Калинівського району, Вінницької області.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація