Справа № 2 «о» - 30 / 08
У Х В А Л А
12 березня 2008 року Центрально-Міській районний суд м.Макіївки у складі:
головуючого судді Стратейчук Л.З.
при секретарі Торолашвілі О.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали цивільної справи в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 просить встановити факт його народження у місцях примусового утримання батьків, вказуючи, що його мати ОСОБА_2у 1942 році була вивезена німецькими військами на примусові роботи до Німеччини, де разом з його батьком перебувала до моменту звільнення радянськими військами, яке мало місце у квітні 1945 року. Він народився ІНФОРМАЦІЯ_1в місті Ляга Освальскої області Німеччини під час слідування матері на батьківщину. Вважає, що оскільки він народився на території Німеччини до підписання німецькими військами капітуляції і його мати слідувала на батьківщину після звільнення від примусових робіт, її слід вважати такою, що перебувала у інших місцях насильницького утримання. Встановлення даного факту йому необхідно для отримання пільг відповідно до Закону України” „Про жертви фашистських переслідувань”.
У судовому засіданні представник заінтересованої особи - управління праці та соціального захисту населення у Центрально-Міському районі міста Макіївки - Климанова І.Є., яка діяла за довіреністю, заперечувала проти задоволення заяви, вказуючи, що законом чітко визначено поняття місць примусового утримання радянських громадян у період Великої вітчизняної війни, і шлях до батьківщині після звільнення від примусових робіт таким місцем не є.
Відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роїяснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Обговоривши думку учасників процесу про можливість розгляду заявлених вимог в порядку окремого провадження, суд доходить висновку про неможливість розгляду заяви по суті в зв'язку з наявністю спору про право і вважає за необхідне залишити її без розгляду, роз'яснивши заявнику його право звернутися до суду з адміністративним позовом, оскільки УПСЗН є суб'єктом владних повноважень і спори, в яких однією зі сторін є управління праці та соціального захисту населення підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.6 ст. 235 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, - залишити без розгляду.
Роз'яснити заявнику, що він має право подати позов на загальних підставах.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: підпис
Копія вірна: суддя Л.З.Стратейчук
- Номер: 2-во/209/46/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2о-30/2008
- Суд: Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Стратейчук Л.З.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.08.2018
- Дата етапу: 30.08.2018