№ 2-25/2008 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 лютого 2008 року Золочівський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Юревича В.В. при секретарі Цилюрик Т.А. розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Золочів цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2та ОСОБА_3про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. та ОСОБА_3. про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням. Пояснила, що 9 листопада 2002 року ОСОБА_3. та її син ОСОБА_4. подарували їй належне їм на праві власності домоволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1. Названий договір був завірений приватним нотаріусом Золочівського нотаріального округу, після чого вона стала володіти цим домоволодінням. В момент оформлення договору ОСОБА_2. та її донька ОСОБА_3. обіцяли, що в найближчий час добровільно приймуть міри, щоб виписатися із дому АДРЕСА_1, але й до даного часу не виконали своєї обіцянки. ОСОБА_2. та ОСОБА_3. постійно мешкають в АДРЕСА_2, але є зареєстровані в АДРЕСА_1. На протязі 5 років вона користується зазначеним жилім приміщенням. Просить суд визнати ОСОБА_2. та її доньку ОСОБА_3. такими, що втратили право користування жилим приміщенням, розташованим вАДРЕСА_1
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачки, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.
В зв”язку з тим, що відповідачі знаходяться в іншій місцевості і процес допиту є ускладнений та знаходиться за межами територіальної підсудності суду, судом направлялося судове доручення Дергачівському районному суді Харківської області про допит ОСОБА_2. та ОСОБА_3., але зазначене доручення повернулося без виконання, у зв”язку з неявкою відповідачів в судове засідання.
Направлені судові повістки про виклик до суду ОСОБА_2. повернулися з надписом, що вона померла.
Згідно договору дарування житлового будинку від 9 листопада 2002 року ОСОБА_3. та ОСОБА_4. подарували житловий будинок АДРЕСА_1ОСОБА_1..
Із копії домової книги видно, що ОСОБА_2та ОСОБА_3зареєстровані по АДРЕСА_1
Згідно ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
А згідно ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Із представленого позивачкою акту, який складено з участю голови вуличного комітету, видно, що ОСОБА_2. та ОСОБА_3. АДРЕСА_1 Харківської області не проживають на протязі майже 5 років.
Керуючись ст. ст.71,72 ЖК України, ст. ст. 10, 15, 60, 88, 212, 213, 215, 224 - 226 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1- задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, 1953 року народження, та ОСОБА_3, 1988 року народження, такими, що втратили право користування жилим приміщенням, розташованого в АДРЕСА_1
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження і з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Головуючий: