Справа №11-990Головуючий у І інстанціїКупрієнко
Категорія42Доповідач у 2 інстанції Полосенко
20.09.2011
УХВАЛА
Іменем України
15 вересня 2011 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
Головуючого –судді: Літвінова Є. В.,
суддів: Полосенка В. С., Нагорного А. М.
за участю: прокурора Стаховської Н. О., потерпілої ОСОБА_1, засудженого ОСОБА_2, адвокатів ОСОБА_3 та ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляцією представника потерпілої ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_3 на вирок Вишгородського районного суду Київської області від 20 квітня 2011 року за яким засуджено:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Жукин Вишгородського району Київської області, мешканця за адресою: АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з середньою освітою, працюючого водієм TOB «Інструмент Стандарт», одруженого, на утриманні має малолітню дитину, військовозобов’язаного, раніше не судимого,
за ч. 2 ст. 286 КК України –до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 2 роки та на підставі ст. 75 КК його звільнено від основного покарання з іспитовим строком в 3 роки і покладено обов’язки, передбачені ст. 76 КК України.
Вирішено питання про речові докази та стягнуто з засудженого на користь ОСОБА_1 7750 грн. матеріальної шкоди, 20 000 грн. моральної шкоди та 2500 грн. за надання правової допомоги, а всього 30 250 грн.; на користь ОСОБА_5 20 000 грн. моральної шкоди, 307 грн. 36 коп. щомісячного платежу до досягнення нею 18 років, а на користь ОСОБА_6 20 000 грн. моральної шкоди.
Стягнуто з ОСОБА_7 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Київській області 2786 грн. 40 коп. за проведення експертизи.
в с т а н о в и л а :
Згідно з вироком, ОСОБА_7 05 червня 2010 року близько 20 години керуючи автомобілем «Фольксваген-Пасат»д.н.з. НОМЕР_1 в с.Жукин Вишгородського району Київської області на 60 км + 100 метрів автодороги «Десна –Вишгород –Київ», в напрямку м. Києва, з’їхав з дороги та допустив зіткнення автомобіля з парканом та деревом, чим порушив правила безпеки дорожнього руху, передбачені п.п. 1.5, 2.3, 12.1 Правил дорожнього руху України.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажир автомобіля «Фольксваген-Пасат»ОСОБА_8 отримав згідно висновку судово - медичної експертизи № 17/Д/ № 125 тр.-2010 від 31.08.10 року тяжкі тілесні ушкодження небезпечні для життя, а саме: забійну рану в лівій лобно-тім’яній області; подряпини (по передній поверхні правого колінного суглобу, по передній поверхні правої голені в верхній третині ); двосторонні переломи ребер з ушкодженням пристіночної плеври; забій лівої легені; крововилив без чіткої форми і контурів в районі коренів обох легень; розриви нижніх долей обох легень, гемоторакс (з права - сліди, зліва-близько 150 мл рідкої крові); крововилив в м’які тканини голови зі сторони їх внутрішньої поверхні в лобно-тім’яній області зліва, крововилив під оболонку головного мозку, отік-набухання головного мозку. Від вказаних ушкоджень ОСОБА_8 помер у Вишгородській ЦРЛ.
Між порушенням вищезазначених пунктів Правил дорожнього руху та настанням суспільно-небезпечних наслідків ( отримання тілесних ушкоджень ОСОБА_8 від яких наступила смерть ) - є прямий причинний зв’язок.
До початку апеляційного розгляду справи по суті адвокат ОСОБА_4 заявив клопотання про застосування до засудженого ОСОБА_2 амністії згідно з п.п. «в», «е»ст. 1 Закону України «Про амністію у 2011 році».
Заслухавши доповідача, прокурора, яка не заперечувала проти застосування до засудженого амністії, засудженого та його захисника в підтримку клопотання, потерпілої ОСОБА_8 та її адвоката, які заперечували проти застосування амністії, колегія суддів вважає необхідним задовольнити клопотання адвоката про застосування щодо засудженого ОСОБА_2 амністії з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, злочин ОСОБА_2 вчинив 05 червня 2010 року, тобто до набрання чинності Закону України «Про амністію у 2011 році». Скоєний засудженим ОСОБА_2 злочин вчинений з необережності та не є особливо тяжким. Засуджений на момент набрання чинності Закону України «Про амністію у 2011 році»мав статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та трьох неповнолітніх дітей.
Наведене в сукупності вказує на те, що засуджений ОСОБА_2 підпадає під дію п.п. «в», «е»ст. 1 Закону України «Про амністію у 2011 році». У зв’язку з тим, що засуджений ОСОБА_2 не підпадає під визначений у ст. 7 названого Закону перелік осіб, до яких амністія не застосовується та подав відповідну заяву, колегія суддів вважає за необхідне застосувати щодо засудженого ОСОБА_2 амністію.
У відповідності до ст. 6 Закону України «Про амністію у 2011 році»від 8 липня 2011 року особи, які підпадають під дію ст. 1 цього Закону справи щодо яких розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини вчинені до набрання чинності цим законом, звільняються від кримінальної відповідальності.
За змістом ст. 376 КПК України у випадку встановлення апеляційним судом обставин, зазначених у ст. 6 КПК України, обвинувальний вирок скасовується, а кримінальна справа закривається. У зв’язку з викладеним колегія суддів вважає за необхідне вирок щодо ОСОБА_2 скасувати, звільнити його від кримінальної відповідальності, а кримінальну справу закрити.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 376 КПК України,
ухвалила:
Клопотання адвоката ОСОБА_4 задовольнити.
Вирок Вишгородського районного суду Київської області від 20 квітня 2011 року щодо ОСОБА_2 скасувати.
ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України звільнити з підстав, передбачених п.п. «в», «е»ст. 1 Закону України «Про амністію 2011 року».
Кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України закрити на підставі п. 4 ч.1 ст. 6 КПК України.
Цивільні позови потерпілих ОСОБА_1 та ОСОБА_9 залишити без розгляду.
Речові докази –автомобіль «Фольксваген-Пасат»д.н.з. НОМЕР_1, переданий на зберігання ОСОБА_10, залишити власнику.
Вірно за належними підписами.
Суддя В.Полосенко