Судове рішення #18248552

     

РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

м.Рівне, вул.Петра Могили 24, тел: (0362) 22-10-74, 26-28-94

Справа № 2-1393/11

Номер рядка звіту 46

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                                                                                                                      

16 червня 2011 року                                                                                                    

                                   

Рівненський районний суд Рівненської області в особі:

           судді       Красовського О.О.   

          при  секретарі     Беднарчук Г.П.

          

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне (заочний розгляд) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. У зв’язку з тим, що подружжя має різні характери, різні погляди на життя, не мають бажання надалі проживати разом; фактично вони проживають окремо тривалий час, позивачка просить суд розірвати шлюб. Також зазначає, що відповідач як батько дитини не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Це також змусило позивачку звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини, розмір аліментів визначений в сумі 1 000 грн. Позивачка також просить стягнути аліменти на своє утримання, в розмірі по 500 грн. щомісячно. Просить задоволити заявлені позови.

Позивачка позов підтримала та пояснила про обставини, описані вище. Додала, що в неї немає відомостей про доходи відповідача, проте зазначає, що відповідач працює за межами України і має великі доходи, та має можливість заплатити аліменти в розмірі 1000 грн. на утримання дитини та 500 грн. на утримання позивачки.

Відповідач не з’явився в судове засідання. Про час слухання справи сторона була повідомлена належним чином. Від сторони не надходили заяви про відкладення розгляду справи чи про слухання справи у їх відсутність.

Судом приймається до уваги, що за положеннями частини 3 статті 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки. Тому суд вважає за можливе застосувати положення ЦПК України щодо можливості постановлення заочного рішення.

Заслухавши пояснення позивачки та дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

В ч. 1 ст. 51 Конституції України закріплено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Стаття 24 СК України визначає, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Отже, однією з основних засад сучасного сімейного права є свобода шлюбу. Зокрема особа має право вільно вирішувати питання щодо укладення шлюбу та його збереження, а також розірвання шлюбу та припинення шлюбних відносин.

В юридичному розумінні сім'я - це об'єднання осіб, пов'язаних між собою спільністю життя та взаємними правами і обов'язками, що виникає з підстав, передбачених у законі.

Як встановлено в судовому засіданні, сторони не проживають як сім’я протягом тривалого часу. Сторони мають різні характери, різні погляди на життя, позивачка не бажає надалі проживати разом з відповідачем. Підстав для того, щоб надати сторонам строк для примирення (приписи статті 111 СК України) суд не вбачає. Позивачка наполягає на розірванні шлюбу.

Тому суд дійшов висновку, що сім’я існує формально, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, що має істотне значення.

Виходячи з положень ст. ст. 110, 112 СК України, суд вважає, що позов про розірвання шлюбу підлягає до задоволення.

Щодо позову про стягнення аліментів.

За положеннями ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно Сімейного законодавства України, обов'язок батьків утримувати своїх дітей є безумовним. Закон не передбачає яких-небудь спеціальних умов для виникнення обов'язку батьків з утримання своїх дітей.

Частина 1 статті 184 СК України визначає, що якщо платник аліментів має нерегулярний,  мінливий  дохід, частину  доходу  одержує  в  натурі,  а  також  за наявності інших обставин,  що мають істотне значення,  суд за заявою платника  або одержувача  може  визначити  розмір  аліментів  у твердій грошовій сумі.

Перелік підстав, за наявності яких суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, у законі суворо не визначений. Для стягнення аліментів у твердій грошовій сумі досить однієї з названих у статті 184 СК України підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають неповнолітню дитину. Батько дитини не надає допомоги на її утримання. Отже, відповідачем порушені приписи ст. 180 СК України. За таких умов у позивачки виникає право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів.

В судовому засіданні встановлені обставини, що дають змогу для задоволення позову про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі.

В судове засідання не були надані докази того, що відповідач має незадовільний стан здоров'я, має важкий майновий стан, має на утриманні інших дітей чи непрацездатних батьків, або є в наявності інші обставини, що унеможливлюють відповідача надавати допомогу дітям.  

Таким чином, позовні вимоги підлягають до часткового задоволення в частині стягнення аліментів на утримання дитини, виходячи з 50 % розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, визначеного законодавством України враховуючи, що обов’язок з утримання дітей покладений на обох батьків.

На думку суду, відповідач має змогу сплачувати аліменти у твердій грошовій сумі в  розмірі 50 % розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, визначеного законодавством України, щомісячно.

Суд зважає на положення ч. 4 статті 84 СК України, згідно якої дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Позивачка не надала суду відомості про доходи відповідача, хоча зазначає про те, що він взмозі надавати допомогу на утримання у відповідності до  ч. 4 статті 84 СК України. За правилами ЦПК України, рішення суду не може ґрунтуватися на припущеннях.

Суд вважає, що позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дружини є недоведеними, а тому в їх задоволенні слід відмовити.

Суд враховує положення статтей 180, 181, 182, 184 СК України та аналізуючи зібрані у справі докази дійшов висновку про обґрунтованість і доведеність заявленого позову в частині про стягнення аліментів.

Розподіл між сторонами судових витрат суд вирішує за правилами ст. 88 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212, 214, 215, 225, 226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

          По цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - позов задоволено частково.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 17.07.2009 р. відділом РАЦС Рівненського міського управління юстиції, актовий запис № 824.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 38 грн. 50 коп. –судові витрати.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь:

·          ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на утримання дитини:

сина –ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3,

в розмірі 50 % від прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 11.05.2011 р., і до повноліття дитини;

·          держави 51 грн. 00 коп. судових витрат по оплаті судового збору;

·          ГУ ДКУ в Рівненській області, р/р 31219259700295, МФО 833017, код ЗКПО 22586549, УДК в Рівненській області, код платежу 22050000, призначення платежу –„інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Рівненським районним судом Рівненської області”, сума –120 грн. 00 коп.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

В задоволенні решти заявлених позовних вимог –відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України, за яким апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


          Суддя:                                                                                             Красовський О.О.            

                                              

  • Номер: 6/333/7/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1393/11
  • Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Красовський О.О. О.О.
  • Результати справи: повернуто скаргу
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.08.2018
  • Дата етапу: 20.05.2019
  • Номер: 22-ц/803/4646/22
  • Опис: про стягнення заборгованності за кредитним договором
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1393/11
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Красовський О.О. О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2022
  • Дата етапу: 26.08.2022
  • Номер: 6/760/337/14
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1393/11
  • Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
  • Суддя: Красовський О.О. О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.03.2014
  • Дата етапу: 28.04.2014
  • Номер: 6/760/706/14
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1393/11
  • Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
  • Суддя: Красовський О.О. О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.08.2014
  • Дата етапу: 10.09.2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація