ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 318
УХВАЛА
13.10.2006 | Справа №2-22/15805-2006А |
за позовом –ТОВ “Виробничо-сервісна фірма “Крим-автодізель-сервіс 2000” (м.Сімферополь, вул.Сельвінського, 108).
до відповідача – Державної виконавчої служби у Київському районі м.Сімферополя (м.Сімферополь, бул.Франко, 25 каб.401).
про скасування постанови.
Суддя С.В. Яковлєв
За участю секретаря Дулімової В.І.
Представники:
Від позивача – Аблякімова Є.Р. – пред-к, дов. від 15.09.2006 р.
Від відповідача – не з’явився.
Сутність спору : ТОВ “Виробничо-сервісна фірма “Крим-автодізель-сервіс 2000” ( далі позивач) звернулось до суду з позовною заявою, у якій просить скасувати Постанову державного виконавця Державної виконавчої служби у Київському районі м.Сімферополя (далі відповідач) від 07.09.2006 р. про накладення арешту на грошові кошти ТОВ “Виробничо-сервісна фірма “Крим-автодізель-сервіс 2000”. На думку позивача вказана постанова прийнята з порушенням Закону України “Про виконавче провадження”.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовним вимог у повному обсязі.
Представник відповідач в ході судового засідання, яке відбулось 05.10.2006 р., заперечував проти задоволення позовних вимог, вказавши, що дії державного виконавця у рамках виконавчого провадження № 9631 здійснені згідно з Законом України “Про виконавче провадження”.
З 01.09.2005 р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 6 Прикінцевих та перехідних Положень Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАСУ) до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно зі ст. 3 КАСУ справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, суб’єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з пунктом 6 Закону України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” №2953-1У від 06.10.2005р., що набрав чинність 01.11.2005р. до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 5 КАСУ судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження по адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, який діє на час здійснення окремої процесуальної дії, розгляду справи.
Ст. 181 КАСУ передбачає, що учасники виконавчого провадження ( крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Інший порядок судового оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби встановлений Господарським процесуальним кодексом України, ст. 121-2 якого визначає , що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня коли дія мала бути вчинена.
Матеріали справи свідчать про те, що постанова відповідача від 07.09.2006 р. про арешт грошових коштів ТОВ “Виробничо-сервісна фірма “Крим-автодізель-сервіс 2000 прийнята в рамках виконавчого провадження № 9631 щодо примусового виконання рішення Господарського суду АРК по справі № 2-22/7390-2006.
В силу викладеного суд вважає, що позивач по справі, будучи учасником виконавчого провадження № 9631 , якщо він вважає , що відповідачем порушені норми Закону України “Про виконавче провадження”, має подати скаргу у порядку, передбаченому ст.121-2 ГПК України.
За таких обставин суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю згідно з п.1 ч.1 ст. 157 КАСУ.
При цьому суд вважає необхідним роз’ яснити позивачу його згідно з ст.121-2 ГПК України право звернутись до Господарського суду АРК скаргу на дії Державної виконавчої служби у Київському районі м.Сімферополя по примусовому виконанню рішення Господарського суду АРК по справі № 2-22/7390-2006.
Керуючись ст.ст. 157 , 158,160, 181 КАСУ, суд
УХВАЛИВ:
Провадження по справі закрити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, ухвала вступає в законну силу через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В.