Судове рішення #182816
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2006 року                                                  м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого          Гвоздика П.О.

суддів                    Бойчука І.В., Фединяка В.Д.

секретаря               Пилипчук Н.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського міського суду від 10.07.2006 року,-

встановила:

Ухвалою Івано-Франківського міського суду від 10.07.2006 року заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення-факту батьківства залишено без розгляду.

На дану ухвалу ОСОБА_1  подала апеляційну скаргу, в якій посилається на неповне з"ясування судом обставин, що мають значення для справи невідповідність висновків суду обставинам справи, а також порушення або неправильне застосування норм процесуального права.

Апелянт зазначає, що судом при вирішенні ухвали не було всебічно та об"єктивно оцінено докази.

Просить ухвалу Івано-Франківського міського суду від 10.07.2006 року скасувати, винести ухвалу про призначення судово-генетичної експертизи, а справу направити суду першої інстанції для розгляду по суті.

Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз"яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

Судом встановлено, що позивачка 13.07.2005 року подала заяву до Івано-Франківського міського суду з проханням надати довідку про те, що у провадженні Івано-Франківського міського суду знаходиться цивільна справа за її позовом для пред"явлення у Першу Івано-Франківську державну нотаріальну контору з метою накладення заборони на видачу свідоцтва про прийняття спадщини іншими спадкоємцями (а.с. 41).

Отже, сутність правовідносин, що склалися між сторонами, вказує на наявність спору про право пов"язаного з отриманням спадщини, який підлягає розгляду у порядку позовного провадження.

Суд першої інстанції дав належну оцінку зібраним доказам по справі та

Справа №22-1112/2006р.                            Головуючий у 1 інстанції Перегінець Л.

Категорія                                                Доповідач Гвоздик П.О.

 

обгрунтовано залишив заяву  ОСОБА_1  без розгляду.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду при постановлені ухвали, а тому підстав для її скасування, колегія суддів не вбачає.  Керуючись ст.ст. 235, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Ухвалу Івано-Франківського міського суду від 10.07.2006 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу набрання нею законної сили.

Головуючий: Судді:

П.О. Гвоздик І.В. Бойчук В.Д. Фединяк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація