Судове рішення #18296703

Справа №2-2109 За 2009р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 16 вересня 2009р. Стахановський міський суд Луганської області у складі головуючого судді Юрченко І.М. при секретарі Скляр М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду м. Стаханова цивільну справу за позовом прокурора м.Стаханова в інтересах малолітніх ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа орган опіки та піклування Теплогорської міської ради про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Звертаючись до суду, прокурор зазначив, що прокурор зазначив, що ст.121 Конституції України на прокуратуру як на єдину систему покладено обов’язок представництва інтересів громадян та держави в суді.

Згідно ст.36-1 ЗУ «Про прокуратуру» та ст.45 ЦПК України, представництво прокуратурою інтересів громадянина та держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави або громадянина у випадках, передбачених законом.

Підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний, матеріальний стан, похилого віку або через інші поважні причини самостійно захистити свої порушені чи оспорювані, або реалізувати процесуальні повноваження.

Згідно ст. 51 Конституції України батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Іншими словами, батьки несуть аліментний обов’язок перед дітьми.

Згідно ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» зазначається, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Відповідно до ст.150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані піклуватись про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Мати дівчинок - ОСОБА_3, ухиляється від виконання обов’язків по утриманню дітей.

Крім того, рішенням Стахановського міського суду 20 червня 2007 року ОСОБА_3 була позбавлена батьківських прав у відношення дівчинок. Проте питання про стягнення з ОСОБА_3 аліментів на утримання дітей не вирішувалась. Отже необхідно вирішення питання про утримання дітей, тому прокурором і заявлено даний позов.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Оскільки мати дітей ухиляється від утримання дітей, необхідно стягнення з неї аліментів на користь дітей.

Просив стягнути з ОСОБА_3, 1964 року народження аліменти на утримання неповнолітніх ОСОБА_1, 2002 року народження та ОСОБА_2, 2003 року народження, у розмірі 1/3 частини з усих видів заробітку але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, кожного місяця, шляхом виплати аліментів на особовий рахунок дитини у відділеннях Ощадного банку України.

В судовому засіданні прокурор підтримала заявлені вимоги у повному обсязі і надала суду пояснення, які повністю співпадають з доводами, викладеними в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

У судовому засіданні третя особа - представник органу опіки та піклування позов підтримав у повному обсязі. Вважає за доцільне, в інтересах неповнолітніх дітей, його задовольнити.

Відповідачка у судовому засіданні позов визнала у повному обсязі, про що надала суду письмову заяву.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає справи у межах заявлених вимог. Кожна особа, що бере участь у справі розпоряджається своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд. Відповідно до ст.31 ЦПК України відповідач вправі визнати позов протягом усього часу розгляду справи.

Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.181 Сімейного кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходів її матері, батька. Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів не може бути менший ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Оскільки відповідач у справі позов визнав, а також те, що підстав вважати, що визнанням позову будуть порушені чиїсь інтереси, або він суперечить закону, не встановлено, його можна прийняти, та позов задовольнити.

Відповідно до ст.82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов’язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати. Враховуючи той факт, що відповідач тривалий час не працює, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, суд вважає за можливе звільнити її від сплати інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи та державного мита..

Керуючись ст.10, 11, 31, 82, 88, 130, 174, 213, 215, ст. 180-183, 191 Сімейного кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов прокурора м.Стаханова в інтересах малолітніх ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа орган опіки та піклування Теплогорської міської ради про стягнення аліментів задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_3, 1964 року народження аліменти на утримання неповнолітніх ОСОБА_1, 2002 року народження та ОСОБА_2, 2003 року народження, у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, кожного місяця, починаючи з 13.07.2009р. та до повноліття дітей шляхом виплати аліментів на особовий рахунок дитини у відділеннях Ощадного банку України.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація