Справа №2-998 2009 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2009 року Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Приймак Г.І.
при секретарі Герман В.Ф.
адвоката (ів)
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання права власності на житловий будинок,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача, у якому просить визнати, за ним право власності на житловий будинок, посилаючись на слідуючі обставини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Дивізія Татарбунарського району Одеської області померла її мати - ОСОБА_2. Після смерті спадкодавця залишився житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, який він має право успадкувати в порядку першої черги. Інших спадкоємців, які б мали право успадкувати обов’язкову долю в спадковому будинку немає.
В Татарбунарській державній нотаріальній конторі позивач отримав відмову у отриманні свідоцтва про право власності на будинок у зв’ язку з тим, що у спадкодавеці не було свідоцтва про право власності на будинок та втратою шестимісячного терміну визначеного законом для прийняття спадщини, але позивач посилається на те, що померлий був власником цього будинку, однак вчасно він не оформив документи на будинок і тому він просить визнати за ним право власності на; вищезазначений будинок.
Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Представник Дивізійської сілцської ради Татарбунарського району Одеської області в судове засідання не з’явився, але направив заяву, в якій просив справу розглянути у його відсутності, позовні вимоги визнав.
Заслухавши пояснення та доводи позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Із копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.) видно, що ОСОБА_2 помела ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Із копії свідоцтва про народження позивача (а.с.) вбачається, що спадкодавець ОСОБА_2 була матір’ю позивача.
3 довідки Дивізійської сільської ради Татарбунарського району Одеської області (а.с.) видно, що ОСОБА_2 по день своєї смерті проживала в АДРЕСА_1.
Із копії технічного паспорту (а.с), вбачається, що власник будинку АДРЕСА_1 не вписаний.
З довідки Татарбунарської державної нотаріальної контори (а.с.) вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину по закону після смерті його матері ОСОБА_2 у зв’язку з відсутністю свідоцтва про право власності на ім’ я померлої та пропуском встановленого законом строку на прийняття спадщини.
В силу ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що ОСОБА_1, як син померлої є спадкоємцем першої черги. Судом також встановлено, що будинок дійсно належав його померлої матері ОСОБА_2 на праві приватної власності.
У зв’язку з вищевказаним, суд вважає, що за ОСОБА_1 повинно бути визнано право власності на будинок, розташований по АДРЕСА_1, який залишився після смерті його матері ОСОБА_2.
Керуючись ст.ст.58-60, 213, 215 ЦПК України, ст.ст.1216, 1261 ЦК України суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок АДРЕСА_1, що залишився після смерті його матері ОСОБА_2.
Рішення районного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області, шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про оскарження, апеляційної скарги.