Судове рішення #18353245

    

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


Справа № 22-ц-692/11Головуючий у 1-й інстанції  Свачій І.М.

Категорія - 37Доповідач - Бахметова В.Х.


У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

05 травня 2011 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

головуючого - Бахметової В.Х.

Суддів —Ткач О.І, Гірського Б.О.

при секретарі Дуді Г.І.

з участю ОСОБА_3, ОСОБА_4 та адвоката ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення  Тернопільського міськрайонного суду від 9 березня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до  Великогаївської сільської ради, ОСОБА_6, треті особи —Друга Тернопільська державна нотаріальна контора, Товариство з обмеженою відповідальністю “Міське бюро технічної інвентаризації” про визнання права власності на спадкове майно ,-

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 9 березня 2011 року  позов задоволено:

“Продовжено строк прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року  ОСОБА_8 та визнано за ОСОБА_3  право власності в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_8 на ? частину будинковолодіння, розташованого по АДРЕСА_1.

Визнано за ОСОБА_4 право власності в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_8 на ? частину будинковолодіння, розташованого по АДРЕСА_1.

Судові витрати залишено в розмірах, понесених сторонами”.

В апеляційній скарзі ОСОБА_6 просить скасувати вказане рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 та ОСОБА_4, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

Зокрема апелянт зазначає, що на момент відкриття спадщини внаслідок смерті ОСОБА_8 в порядку спадкування за законом могли претендувати лише спадкоємці другої черги, оскільки дружини та дітей у покійного не було, а батьки давно померли. Тому вважає, що він та його рідний брат ОСОБА_9, як племінники покійного є спадкоємцями за законом за правом представлення та мають право на спадкування частки, на яку могла б претендувати їхня мати.

В судовому засіданні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не погоджуються з доводами апеляційної скарги, вважають, що рішення суду першої інстанції є законним, відповідає матеріалам справи.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення ОСОБА_3 та ОСОБА_4, перевіривши доводи апеляційної скарги за матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_9 до задоволення не підлягає, виходячи з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_10, ( мати апелянта ОСОБА_6 ), якій на праві власності належало будинковолодіння, розташоване по АДРЕСА_1.

Після смерті ОСОБА_10 згідно заповіту, посвідченого 10.07.2008 року приватним нотаріусом ОСОБА_11, ОСОБА_8 успадкував ? частину  спірного будинковолодіння, однак не встиг оформити свої спадкові права.

В шестимісячний строк після його смерті спадщину прийняли його рідні сестри - позивачки у справі.

Згідно ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Апелянт ОСОБА_6 спадщину не прийняв, про що свідчить довідка Другої Тернопільської державної нотаріальної контори за № 295/01-16 від 5.05.2011 року та вбачається з пояснень позивачів в апеляційній інстанції.

У відповідності до вимог п.1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України передбачено, що якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

В зв’язку з цим посилання апелянта, що він як племінник покійного є спадкоємцем за законом за правом представлення та має право на спадкування частки в спадковому майні є безпідставним.

При вказаних обставинах, колегія суддів вважає, що рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права і підстав для його скасування не вбачає.

Керуючись ст. ст. 307, 308, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.

Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 9 березня 2011 року  залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ на протязі двадцяти днів.



З оригіналом згідно:


Суддя апеляційного суду
Тернопільської області В.Х. Бахметова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація