Судове рішення #1835757
Справа № 2-1666/2007 p

Справа № 2-1666/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 (заочне)

20 квітня 2007 р.                                                                                                         м.Макіївка

Гірницький районний суд м.Макіївки Донецької області в складі:

Головуючого - судді Юрченко В.П.

При секретарі - Коробка М.В. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління комунальної власності Макіївської міської ради, акціонерного товариства закритого типу «Донецькоблагрообладнання» про визначення часток в спільній сумісній власності і внесення змін в реєстраційні документи, встановлення факту прийняття спадщини, встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління комунальної власності Макіївської міської ради, акціонерного товариства закритого типу «Донецькоблагрообладнання» про визначення часток в спільній сумісній власності і внесення змін в реєстраційні документи, встановлення факт}' прийняття спадщини, встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і показав суду, що 29 березня 2000 року він разом з дружиною ОСОБА_2 і дочкою ОСОБА_3 приватизували квартиру АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 29.03.2000 року. Вказана квартира належала їм на праві спільної сумісної власності без виділу часток. ІНФОРМАЦІЯ_1 дочка померла. Позивач вказує, що він з дружиною фактично прийняли спадщину, оскільки продовжували проживати в вказаній квартирі. Але, оформити юридично свої права в нолріальній конторі не можуть, тому що не виділені частки в спірній квартирі. Крім того, його рідні, які вже померли: дочка ОСОБА_3, мама ОСОБА_4, батько ОСОБА_5 при житті були власниками акцій акціонерного товариства закритого типу «Донецькоблагрообладнання». Про існування вказаних акцій йому стало відомо тільки в лютому 2007 року, коли випадково в документах батьків знайшов вказані акції. В зв*язку з тим, що шестимісячний строк прийняття спадщини після смерті дочки та батьків минув, він просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини у вигляді акцій відповідача.

Спору з іншими спадкоємцями немає.

Представник відповідача Управління комунальної власності Макіївської міської ради в судове засідання не з*явився з невідомих суду причин. Начальник управління направила суду лист (вих. № 36/7.1-1478 від 20.04.2007 року) з проханням розглянути справу за позовом без представника. Проти заявлених вимог - не заперечує.

Представник відповідача в особі акціонерного товариства закритого типу «Донецькоблагрообладнання» в судове засідання не з*явився з невідомих суду причин. Про час і місце судового засідання відповідач повідомлявся у встановленому законом порядку, про що підтверджують поштові розписки про вручення судових повісток. Заява про поважні причини неявки відповідача в судове засідання суду не надійшла. У відповідності з вимогами ч.4 ст.169 ЦПК України, суд вважає необхідним розглянути справу за нівними в ній доказами у відсутності відповідача і постановити заочне рішення.

Суд,  заслухавши пояснення  позивача,  дослідивши  матеріали справи,  вважає,  що позов обгрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 29.03.2000 року вбачається, що ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3 є власниками квартири АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності.

Відповідно до ст.370 ЦК України,   співвласники майна мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній   сумісній

 

власності, вважається, що частки кожного   із співвласників   у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Згідно свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. З матеріалів справи та пояснень позивача вбачається, що домовленості про розмір часток в спільній сумісній власності між співвласниками немає.

В зв*язку зі смертю одного із співласників квартири, виділ часток в спільній сумісній власності за домовленістю неможливий, а тому суд, керуючись визначеним законом принципом рівності часток співвласників, вважає, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню, а частки, які належать кожному із співвласників становлять по 1/3   квартири.

Крім того, згідно сертифікату іменних акцій, вбачається, що ОСОБА_3 була власником акції акціонерного товариства закритого типу «Донецькоблагрообладнання» номінальною вартістю 10.50 грн., ОСОБА_5 - був власником 1 акції, ОСОБА_4 також була власником 1 акції.

Згідно свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3.

Позивач просить суд продовжити строк для прийняття спадщини, вказуючи, що шестимісячний строк прийняття спадщини він пропустив з поважних причин, тому що вказані акції він тільки знайшов в документах батьків.

Суд, вважає, що вказана причина є поважною, а тому позивачу необхідно продовжити строк для прийняття спадщини у вигляді акцій після смерті ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_4

Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обгрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсягу.

На підставі викладеного, ст. 370 ЦК України, керуючись ст.ст. 6, 8, 10, 57, 208 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління комунальної власності Макіївської міської ради, акціонерного товариства закритого типу «Донецькоблагрообладнання» про визначення часток в спільній сумісній власності і внесення змін в реєстраційні документи, встановлення факту прийняття спадщини, встановлення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Визначити, що квартира АДРЕСА_1 належить в рівних частках по 1/3 кожному: ОСОБА_2, ОСОБА_1, та при житті належала ОСОБА_3.

Припинити право спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1.

Зобов*язати комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації м.Макіївка" внести відповідні зміни в реєстраційні документи на право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Встановити ОСОБА_1 додатковий строк до 2 липня 2007 року достатній для подання заяви про прийняття спадщини у вигляді іменних акції акціонерного товариства закритого типу «Донецькоблагрообладнання» після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Рішення суду вступає в закону силу після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.

Заочне рішення суду може бути переглянуто, судом який прийняв рішення по письмовій заяві відповідача, яка подається на протязі десяти днів з дня отримання його копії.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст.295 ЦПК України.

  • Номер: 22-ц/814/635/22
  • Опис: Таценко Д.С. до Дякун М.Д. про визнання договору купівлі-продажу земельної ділянки дійсним та визнання права власності на земельну ділянку
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1666/2007
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Юрченко В.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.01.2022
  • Дата етапу: 20.01.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація