Судове рішення #183878
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2006 р.  

Справа № 5/124  

за позовом  Регіонального відділення ФДМУ по Івано-Франківській області  вул.Січових Стрільців,15, м.Івано-Франківськ, 76000

до відповідача  Підприємця ОСОБА_1  АДРЕСА_1

третя особа на стороні позивача: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, м.Івано-Франківськ, вул.Василіянок,6 

про повернення орендованого майна та стягнення неустойки в сумі 116, 17 грн. 

Cуддя  Цюх Ганна Захарівна  

При секретарі   Волошанська Христина Орестівна

 

Представники:

Від позивача:  ЧерновР.М. - заст. начальника юрид. відділу, (довіреністьНОМЕР_1.)

Від відповідача: ОСОБА_1. - підприємець, (паспорт серія - НОМЕР_2)

Від третьої особи на стороні позивача: Осудар О.С. - головний юрисконсульт, довіреність НОМЕР_3.

СУТЬ СПОРУ: Регіональним відділенням ФДМУ по Івано-Франківській області заявлено позов до підприємця ОСОБА_1 про повернення орендованого майна та стягнення неустойки в розмірі 116,17 грн.

           Представник позивача в судове засідання з"явився, позовні вимоги підтримав.

     Відповідач в судовому засіданні та у відзиві на позов проти позову заперечував, посилаючись на те, що до нього не поступало заяви з боку позивача в місячний термін після закінчення дії договору про його припинення, а тому договір є продовженим на той самий термін.

          Представник третьої особи на стороні позивача позовні вимоги не підтримав, а повідомив суду, що Головне управління статистики в Івано-Франківської області не заперечує проти оренди приміщення підприємцем ОСОБА_1

           Розглянувши матеріали справи та вислухавши представників сторін, суддя, -

встановив:

    10.05.2005р. між Регіональним відділенням ФДМУ по Івано-Франківській області (орендодавцем), Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області (балансоутримувачем) та підприємцем ОСОБА_1 (орендарем) укладено договір оренди державного майна НОМЕР_4 - нежитлове приміщення адмінбудинку Косівського районного відділу статистики площею 32,6 кв.м.

         Відповідно до п.11.1 цей Договір укладено строком на 11 місяців, що діє з "10 травня 2005р" до "10 квітня 2006р".

           Згідно п.11.6 Договору у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов цього Договору після закінчення строку його чинності протягом одного місяця Договір підлягає продовженню на той самий термін і на тих самих умовах.

         За твердженням представника позивача, листом за НОМЕР_5. регіональне відділення повідомило відповідача про закінчення дії договору і просило повернути орендоване майно балансоутримавачу по акту приймання-передачі відповідно до п.2.4,5.10 договору. Така ж вимога була доведена відповідачу 10.05.06р. телефонограмою № 16.

           Однак, підприємецьОСОБА_1. не виконав вимоги Регіонального відділенням ФДМУ по Івано-Франківській області - не повернув майно з оренди.

        За таких обставин, позивач нарахував відповідачу неустойку в розмірі 116,17 грн. на підставі ч.2 ст.785 ЦК України (якщо наймач не виконує обов"язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимогати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення) та звернувся до суду із даним позовом.

           В процесі судового розгляду судом було встановлено, що лист за НОМЕР_5., яким регіональне відділення повідомило відповідача про закінчення дії договору і просило повернути орендоване майно балансоутримавачу по акті приймання-передачі був відправлений підприємцю 11.05.06 року.

           Таким чином, регіональне відділення пропустило місячний термін для подання заяви про припинення Договору, так як згідно ст.253 ЦК України перебіг місячного строку в даному випадку розпочався 11.04.06 року (перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати), а згідно ст.254 ЦК України - закінчився 10.05.06року (строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку).

        Що стосується телефонограми, відправленої підприємцю регіональним відділенням 10.05.06 року, то відповідач в судовому засіданні запереречував те, що він отримав її.

             Отже, судом не може бути прийнято телефонограму, як доказ того, що відповідача було повідомлено в місячний термін про розірвання Договору.

         Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що у відповідності до п.11.6 Договору та ст.764 ЦК України Договір від 10.05.2005р. є продовжений на одинадцять місяців до 10.03.2007р., а позовні вимоги стосовно повернення орендованого майна та стягнення неустойки є необгрунтованими  і не можуть бути задоволені.                   

          Судові витрати по справі віднести на відповідача.

 

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 253, 254, 764 Цивільного кодексу України, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

ВИРІШИВ:

в позові відмовити.

Стягнути з підприємця ОСОБА_1,АДРЕСА_1 (код НОМЕР_6) на користь державного бюджету 102 грн. державного мита.

Стягнути  з підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (код НОМЕР_6) на користь ДП "Судовий інформаційний центр" 118 грн. інформаційно-технічних послуг.

 

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

 

 

Суддя                                                            Цюх Ганна Захарівна

                                                           

 

Документ виготовлено в АС "Діловодство суду"

виконавець Волошанська Х.О.

          16.10.06р.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація