Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1840264458

Справа № 131/1800/24

Провадження № 2/131/478/2024


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.01.2025м. Іллінці




Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Марчук В.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

                                             В С Т А Н О В И В:

26.12.2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «СПОРЖИВЧИЙ ЦЕНТР» (надалі – позивач) через систему «Електронний суд» звернулося із позовом до Іллінецького районного суду Вінницької області, в якому просить стягнути на його користь із ОСОБА_1 (надалі – відповідач) заборгованість за Кредитним договором №22.01.2022-100004800, укладеним 22 січня 2022 року між ТОВ «СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР» та відповідачем, в розмірі 10175,00грн. та  судові витрати по справі.     

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю даний позов слід передати на розгляд іншому суду з наступних підстав.

Згідно ст. 23 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні перевірити належність справ до їх юрисдикції та підсудності.

Підсудність - це розподіл підвідомчих загальним судам цивільних справ між різними судами першої інстанції залежно від роду (характеру) справ, що підлягають розгляду, і від території, на яку поширюється юрисдикція того чи іншого суду.

Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.   

Згідно ч.1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

У разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи (ч.6 ст.187 ЦПК України). Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру (ч.8 ст.187 ЦПК України).

Згідно ч.9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Так, в позовній заяві позивач вказує адресу реєстрації відповідача, - АДРЕСА_1 .

Однак, відповідно до повідомлення Управління економічного розвитку та інвестицій Іллінецької міської ради №05.1-02/877 від 31.12.2024 року, згідно реєстру Іллінецької територіальної громади гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованим не значиться. Згідно відповіді №1019777 з Єдиного державного демографічного реєстру від 09 січня 2025 року, сформованої засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» за запитом судді Марчук В.І., зареєстрованим  у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування) відповідача ОСОБА_1 є: АДРЕСА_2 .

Враховуючи вказане дана справа не належить до територіальної юрисдикції Іллінецького районного суду Вінницької області.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передбачено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше пяти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше пяти днів після залишення її без задоволення.

Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.      

Таким чином, оскільки зареєстрованим місцем проживання відповідача ОСОБА_1 є АДРЕСА_2 , докази про останнє відоме зареєстроване місце проживання або про місцезнаходження майна відповідача на території Вінницького чи Гайсинського (колишнього Іллінецького) районів Вінницької області відсутні, а отримана судом інформація не свідчить про підсудність справи Іллінецькому районному суду Вінницької області, за таких обставин, дана справа не підсудна Іллінецькому районному суду Вінницької області і її необхідно надіслати за підсудністю до  Києво-Святошинського районного суду Київської області.

Керуючись ст.ст. 27, 31, 32, 187, 258, 260, 353, 354 ЦПК України,

                                                       П О С Т А Н О В И В :

Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором передати на розгляд за підсудністю Києво-Святошинському районному суду Київської області (03170, м. Київ, вул. Мельниченка, 1).

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому  ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


  Суддя                                                                                               Валентина МАРЧУК


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація