Судове рішення #18403956

Справа № 2«а»-2648/2009 р.

ПОСТАНОВА

 ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

24 вересня 2009 р. Ленінський районний суд М.Луганська у складі:

головуючого судді Таранової О.П.,

при секретарі Великоцькій А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М.Луганську адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Луганська про перерахунок пенсії та відшкодування моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до відповідача з даним позовом, з подальшими доповненнями, в обґрунтування позову вказав, що він є пенсіонером, інвалідом війни II групи, працював на ДП ВО «Луганський верстатобудівний завод» до 29.12.2008 р. У січні 2009 р. позивач звернувся до відповідача з проханням провести перерахунок пенсії згідно ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсія позивачу була перерахована тільки з урахуванням збільшення стажу, але без урахування показника середньої заробітної плати по Україні за 2008 p., яка складає 1573, 99 грн. Вважає, що пенсія перерахована невірно та просить зобов’язати відповідача провести перерахунок його пенсії з дати подання заяви - з 05.01.2009 р. з урахуванням страхового стажу та середньої заробітної плати в Україні за 2008 рік - 1573, 99 грн., при перерахуванні провести оптимізацію заробітної плати, стягнути у відшкодування моральної шкоди 5000 грн.

У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав у повному обсязі, дав аналогічні пояснення.

Представник відповідача представив письмові заперечення на позов, у позові просив відмовити в повному обсязі, вважає, що пенсія позивачеві обчислювалася й виплачувалася правильно. Заперечення обгрунтував тим, що Законом України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» були внесені зміни до ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якими був змінений порядок визначення показника середньої заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій. Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 р. ці зміни в частині визначення показника середньої заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередньої редакції не приймалося. Тому перерахунки пенсій провадились згідно з п.11 постанову КМУ від 28.05.2008 р.№ 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 р. в розмірі 1197, 91 грн. Вважає, що перерахувати пенсію позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 р. неможливо до ухвалення Верховною Радою України відповідного законодавчого акта на виконання рішення Конституційного Суду. Також відповідач надав суду заяву з проханням розглядати справу без участі його представника.

Суд, дослідивши й оцінивши в сукупності докази у справі, доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що позивач (ІНФОРМАЦІЯ_1) є пенсіонером, інвалідом II групи та має право на пільги, встановлені для інвалідів війни, пенсію отримує через управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Луганська. Після призначення пенсії продовжував працювати на ДП ВО «Луганський верстатобудівний завод», звільнився 29.12.2008 р.

5 січня 2009 p. позивач звернувся до відповідача з проханням провести перерахунок пенсії згідно ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсія позивачу була перерахована з урахуванням збільшення стажу та із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 р. в розмірі 1197, 91 грн.

Суд вважає такі дії відповідача неправомірними з наступних підстав.

Згідно ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла до прийняття Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»), перерахунок пенсій здійснювався із застосуванням середньої заробітної плати по Україні за рік, що передує ріку, в якому провадиться перерахунок. Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 р. по справі № Юрп/2008 вказані зміни в частині визначення показника середньої заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними. Відповідно до ст.73 Закону України «Про Конституційний Суд України», в разі визнання неконституційними законів або їх окремих положень, вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом відповідного рішення, яке є остаточним і оскарженню не підлягає. При цьому, відповідно, чинною залишається попередня редакція законодавчого акту. Тому доводи відповідача про те, що рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередньої редакції не приймалося, і перерахувати пенсію позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 р. неможливо до ухвалення Верховною Радою України відповідного законодавчого акта на виконання рішення Конституційного Суду є безпідставними, і судом до уваги не приймаються.

Відповідач замість вищевказаних норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при перерахунку пенсії позивачу застосував розмір показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 р. в розмірі 1197, 91 грн., встановлений п.И постанови КМУ від 28.05.2008 р.№ 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», тобто застосував підзаконний акт замість Закону.

З огляду на вищевикладене відповідач при проведенні перерахунку пенсії позивачу повинен був застосувати розмір середньої заробітної плати в Україні за 2008 рік - 1573, 99 грн......

Крім того, також слід задовольнити вимоги позивача щодо оптимізації заробітної плати згідно ст.40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яка передбачає, що за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу.

Суд погоджується з доводами позивача про заподіяння йому суттєвої моральної шкоди внаслідок неправильного перерахунку пенсії, яка виразилась в погіршенні здоров’я, що підтверджується випискою із історії хвороби про госпіталізацію та амбулаторною картою, а також у значних витратах позивачем свого часу протягом намагань поновити свої порушені права. Суд вважає адекватною та співрозмірною заподіяної моральної шкоді суму у 5000 грн.

Отже, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст.ст. 11, 17, 18, 71, 86, 161, 162, 163 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Луганська про перерахунок пенсії та відшкодування моральної шкоди задовольнити.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі М.Луганська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з дати подання заяви - з 05.01.2009 р. з урахуванням страхового стажу та застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні за 2008 рік — 1573, 99 грн., при перерахуванні провести оптимізацію заробітної плати згідно ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі М.Луганська на користь ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди 5000 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд М.Луганську протягом десяти днів від дня його проголошення. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація