Справа № 362/50/25
Провадження № 1-кс/362/3/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 січня 2025 року слідчий суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області - ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , слідчого - ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в м. Василькові Київської області клопотання слідчого СВ відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУ Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна,-
в с т а н о в и в :
До Васильківського міськрайонного суду Київської області звернувся слідчий СВ відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУ Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, а саме: предмет зовні схожий на пістолет з маркуванням «Форт-12Р 9мм PA ВІ084189», з магазином, який споряджений кулями з маркуванням «9мм YAS GLO PAK» в кількості 4 штуки, з маркуванням «9мм S&B P.A. Blanc» в кількості 3 штуки, з маркуванням «9 мм OZK P.A.» в кількості 1 штука та з маркуванням «9 мм РА ПС9» в кількості 1 штуки, які поміщено до паперової коробки коричневого кольору, яке було вилучено у ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час особистого обшуку який був затриманий в порядку ст. 208 КПК України, з метою забезпечення збереження речових доказів, шляхом тимчасового позбавлення їх власника права розпорядження, користування цим майном та його відчуження.
Клопотання мотивовано наступним.
В провадженні слідчого відділення відділу поліції №1 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025111140000012 від 03.01.2025 року, з правовою кваліфікацією за ч. 4 ст. 296 КК України, хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю із застосуванням предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.
В ході досудового розслідування встановлено, 03.01.2025 о 12 год. 04 хв. до ЧЧ відділу поліції № 1 Обухівського РУП надійшло повідомлення від гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 про те, що за адресою: АДРЕСА_1 , невідомий чоловік здійснив хуліганські дії, а саме постріли з пістолету в повітря. (ІТС ІПНПУ №106 від 03.01.2024)
03.01.2024 в період часу з 15 год. 51 хв. по 16 год. 09 хв, за адресою: АДРЕСА_2 , в порядку ст. 208 КПК України затримано особу підозрювану у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 .
Під час затримання підозрюваного: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було проведено обшук останнього, в ході якого було виявлено та вилучено: предмет зовні схожий на пістолет з маркуванням «Форт-12Р 9мм PA ВІ084189», з магазином, який споряджений кулями з маркуванням «9мм YAS GLO PAK» в кількості 4 штуки, з маркуванням «9мм S&B P.A. Blanc» в кількості 3 штуки, з маркуванням «9 мм OZK P.A.» в кількості 1 штука та з маркуванням «9 мм РА ПС9» в кількості 1 штуки, які поміщено до паперової коробки коричневого кольору.
03.01.2024 вилучені під час обшуку речі визнані речовими доказами та приєднані до матеріалів кримінального провадження.
Вищевказані речі було вилучено до ВП № 1 Обухівського РУП, за адресою: Київська область, Обухівський район, м. Васильків, вул. Покровська, 1.
Речові докази є матеріальними об`єктами, які зберігають на собі сліди кримінального правопорушення, були набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Належне забезпечення збереження вказаного речового доказу можливе лише за умови накладення на нього арешту із забороною у користуванні та розпорядженні ним власником або іншою особою, яка має на те, передбачені діючим законодавством права, що може призвести до їх приховування, пошкодження, втрати, знищення, використання або перетворення (ч. 11 ст. 170 КПК України).
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження являється арешт майна (ч. 2ст. 131 КПК України). При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК Українита судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, а також умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.
При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та справедливого рішення слідчий суддя, згідно ст. ст.94,132,173 КПК України, повинен врахувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.
Підстави та порядок накладення арешту його скасування під час кримінального провадження регулюються главою 17 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України - арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
З огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, з метою встановлення істини у даному кримінальному провадженні, а також з урахуванням того, що вказане у клопотанні майно відповідає критеріям, визначеним статтею 98 КПК України, а саме могло зберегти на собі сліди злочину та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а не накладення арешту може призвести до його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, або подальшого використання, вважає наявними підстави для накладення арешту на майно, оскільки незастосування такої заборони може привести до втрати, відчуження майна.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 170, 172, 173, 376 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме: предмет зовні схожий на пістолет з маркуванням «Форт-12Р 9мм PA ВІ084189», з магазином, який споряджений кулями з маркуванням «9мм YAS GLO PAK» в кількості 4 штуки, з маркуванням «9мм S&B P.A. Blanc» в кількості 3 штуки, з маркуванням «9 мм OZK P.A.» в кількості 1 штука та з маркуванням «9 мм РА ПС9» в кількості 1 штуки, які поміщено до паперової коробки коричневого кольору, яке було вилучено у ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час особистого обшуку який був затриманий в порядку ст. 208 КПК України, з метою забезпечення збереження речових доказів, шляхом тимчасового позбавлення їх власника права розпорядження, користування цим майном та його відчуження.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим та прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/362/3/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 362/50/25
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Ковбель М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2025
- Дата етапу: 06.01.2025
- Номер: 1-кс/362/3/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 362/50/25
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Ковбель М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2025
- Дата етапу: 06.01.2025