Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1841097923

Справа № 361/12336/24

Провадження № 2/361/6333/24

14.01.2025



У Х В А Л А

про направлення справи за підсудністю

14 січня 2025 року м. Бровари

суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Бражник Н.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом.

Вивчивши матеріали позовної заяви вважаю, що справу слід направити за підсудністю з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Суд відкриває провадження у справі, якщо відсутні підстави для залишення заяви без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження (ч. 1 ст. 187 ЦПК України).

Разом з тим, якщо буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає її за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 ЦПК України (ч. 9 ст. 187 ЦПК України).

Позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них (ч. 2 ст. 28 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичних осіб пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Як вбачається із ч. 9 ст. 28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Так, звертаючись до Броварського міськрайонного суду Київської області з позовом ОСОБА_1 зазначила адресу відповідача – ОСОБА_2 : АДРЕСА_1 .

Проте, за інформацією Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, відомості про реєстрацію ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 в реєстрі Зазимської територіальної громади відсутні.

Як вбачається із відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру, сформованого суддею на підставі ч. 8 ст. 187 ЦПК України, від 14 січня 2025 року № 1031668, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 14 серпня 2007 року до 01 лютого 2024 року був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Підстав, які б згідно з ч. 2 ст. 28 ЦПК України дозволили позивачці обирати підсудність у Броварському міськрайонному суді Київської області не встановлено.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана. (ст. 32 ЦПК України).

Оскільки останнім відомим зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_2 є АДРЕСА_2 розгляд поданої позовної заяви належить до територіальної юрисдикції Дарницького районного суду м. Києва.

Враховуючи викладене, суддя вважає необхідним направити дану справу за підсудністю.

Керуючись ст. ст. 27, 31, 258, 259, 260, 293, 294, 353, 354 ЦПК України, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу направити за територіальною підсудністю до Дарницького районного суду м. Києва.

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги – не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Н.М. Бражник



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація