Судове рішення #1841350592


Справа № 175/18646/24

Провадження № 2а/175/179/24



У Х В А Л А


14 січня 2025 року смт. Слобожанське


Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Войтух О.М. розглянувши адміністративну позовну заяву ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження громадянина України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації,-


В С Т А Н О В И В:


ІНФОРМАЦІЯ_2 звернувся до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області з вищевказаною позовною заявою.

Ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 09 грудня 2024 року позовну заяву було залишено без руху та надано десятиденний строк для усунення недоліків з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

16 грудня 2024 року позивачем отримано ухвалу суду, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.

Однак, недоліки, зазначені в ухвалі від 09 грудня 2024 року, в повному обсязі позивачем не усунуто.

Суд зазначає, що доступ до правосуддя в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

У справі Trukh v. Ukraine (dec.), no. 50966/99, 14 October 2003) Європейський суд дав оцінку застосуванню процесуальних обмежень у вигляді обов`язку сплатити мито, надати копії документів у певній кількості та направити звернення до конкретного суду тощо. Європейський суд не виявив жодних підстав вважати, що застосування згаданих процесуальних обмежень було свавільним чи невиправданим.

Таким чином, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання заявником певного процесуального алгоритму, що в даному випадку передбачений КАС України.

Оскільки процесуальним законом чітко встановлені вимоги до оформлення позовної заяви, судом в ухвалі про залишення позову без руху наголошено на необхідності усунення конкретних недоліків позовної заяви, а позивач, отримавши та ознайомившись із такою ухвалою, у наданий судом термін вказані недоліки в повному обсязі не усунув, тому  позовну заяву суд вимушений вважати неподаною і повернути позивачеві відповідно до  вимог ст. 169, 283-2 КАС України.

Одночасно із цим суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

На підставі зазначеного та керуючись ст. 169, 283-2 КАС України, суддя –



У Х В А Л И В:



Адміністративний позов ІНФОРМАЦІЯ_1 до  ОСОБА_1 про тимчасове обмеження громадянина України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації - визнати неподаним та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що після усунення недоліків він не позбавлений можливості звернутись з даною адміністративною позовною заявою до суду.

Ухвала може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення (проголошення).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.




Суддя О.М. Войтух




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація