- яка притягається до адмін. відповідальності: Коренюк Володимир Петрович
- потерпілий: Хоменко Наталія Вікторівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 711/9856/24
Номер провадження 3/711/65/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2025 року м.Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Остапенко Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , адміністративні матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції (протокол серії ВАВ №753343 від 15.12.2024 та протокол серії ВАВ №753342 від 15.12.2024), про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює трактористом в КП «Челуаш», РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 та ст. 173 КУпАП,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , 15 грудня 2024 року, близько 16:00 год, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство фізичного характеру щодо своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме: умисно давав ляпаси, чим могла бути завдана шкода її фізичному здоров`ю.
Крім того, ОСОБА_1 , 15 грудня 2024 року, близько 17 год. 50 хв., перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , в стані сп`яніння, погрожував працівникам поліції, висловлювався нецензурною лайкою, чим ображав честь і гідність працівників поліції.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1
ст. 173-2 КУпАП (в редакції Закону № 1604-IX від 01.07.2021) та ст. 173 КУпАП.
Два протоколи про адміністративні правопорушення надійшли до суду одночасно, тому розглядаються з дотриманням вимог ст. 36 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю, щиро розкаювався, просив суворо не карати. Пояснив, що 15 грудня 2024 року, близько 16.00 години, перебуваючи за місцем свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , був у стані алкогольного сп`яніння, через що дійсно вчинив домашнє насильство фізичного характеру стосовно співмешканки ОСОБА_2 , хоча раніше між ними конфліктів не виникало. Також додав, що з останньою примирився, претензії будь-якого характеру від потерплої відсутні. Окрім того, наміру ображати працівників поліції не мав, однак у зв`язку з алкогольним сп`янінням не зміг себе опанувати, тому висловився нецензурною лайкою, про що зараз дуже шкодує.
Суд, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи та відеозаписи з нагрудних камер працівників поліції приходить до наступного.
Згідно із ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено, що домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Під фізичним насильством розуміється форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Окрім визнання порушником своєї вини, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме:даними протоколів про адміністративне правопорушення ВАВ № 753343 від 15.12.2024 та ВАВ № 753342 від 15.12.2024, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 15.12.2024, відомостями рапорту інспектора взводу №1 роти БУПП в Черкаській області ДПП молодшого лейтенанта поліції С. Приймака від 15.12.2024 року, витягом з ЄО від 15 грудня 2024 року, протоколом про адміністративне затримання АП318 №009112 від 15 грудня 2024 року та відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції.
Зазначені вище докази сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 та
ст. 173 КУпАП, доведена повністю.
Вирішуючи питання чи підлягає ОСОБА_1 адміністративній відповідальності за вчинення зазначеного адміністративного правопорушення, суд виходить з того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Пом`якшуючою відповідальність правопорушника обставиною суд враховує щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.
Статтею 8 КУпАП визначено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України у зв`язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 22.05.2024 статтю 173-2 КУпАП викладено у новій редакції, одночасно з чим посилено відповідальність за вчинення передбачених нею адміністративних правопорушень. Вказані зміни набули чинності з 19.12.2024.
Оскільки адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 15.12.2024, суд при накладенні на порушника стягнення застосовує ч. 1 ст. 173-2 КУпАП в редакції, що діяла на момент вчинення ним адміністративного правопорушення.
Санкція ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (в редакції Закону № 1604-IX від 01.07.2021) передбачає накладення на порушника стягнення у виді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративного арешту на строк до десяти діб.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, беручи до уваги ступінь його вини, сімейний та майновий стан, його щире каяття та примирення із потерпілою, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ч. 1 ст.173-2 КУпАП, яке буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Відтак, із ОСОБА_1 у дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60 грн., оскільки судом не встановлено підстав для його звільнення від сплати цього збору.
На підставі викладеного та керуючись статтями 279, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 та ст. 173 КУпАП, і, з урахуванням положень ч. 2 ст. 36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (в редакції Закону № 1604-IX від 01.07.2021) у виді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 605,60 грн.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачено не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Згідно зі ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом п`ятнадцяти днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути із ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу в сумі 640 (шістсот сорок) грн.
Строк пред`явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: Ю. А. Остапенко
- Номер: 3/711/3056/24
- Опис: ч.1 ст. 173-2 КпАП України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 711/9856/24
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Остапенко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2024
- Дата етапу: 18.12.2024
- Номер: 3/711/3057/24
- Опис: ст. 173 КпАП України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 711/9856/24
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Остапенко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2024
- Дата етапу: 18.12.2024
- Номер: 3/711/65/25
- Опис: ч.1 ст. 173-2 КпАП України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 711/9856/24
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Остапенко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2024
- Дата етапу: 18.12.2024
- Номер: 3/711/65/25
- Опис: ч.1 ст. 173-2 КпАП України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 711/9856/24
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Остапенко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2024
- Дата етапу: 13.01.2025
- Номер: 3/711/65/25
- Опис: ч.1 ст. 173-2 КпАП України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 711/9856/24
- Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Остапенко Ю.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2024
- Дата етапу: 13.01.2025