Судове рішення #1843
9/63

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

    ПОСТАНОВА  

 "01" червня 2006 р.

Справа №  9/63


   Господарський суд Кіровоградської області у складі судді  Шевчук О.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  справу № 9/63

      за позовом:  прокурора Кіровського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі якої виступає Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів,  м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 7А   

до відповідача:  товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Дніпровір",   м. Кіровоград, пр-т Університетський, 25        

про стягнення 5321,43 грн.  

ПРЕДСТАВНИКИ:

прокурор - не брав участі   ;  

від позивача - Поліщук О.М., , довіреність № 04-04/1363  від 10.05.06  головний спеціаліст-юрист;  

від відповідача - Островерхий Г.М. , довіреність № б/н  від 11.05.06 представник;  

Час прийняття постанови: 13 год. 15 хв.


Прокурором Кіровського району подано позов в інтересах держави, в особі якої виступає Кіровоградське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Дніпровір" 5321,43 грн. штрафних  санкцій  за невиконання нормативу робочих місць  для  забезпечення  працевлаштування інвалідів у 2004р.

Ухвалою від 11.04.2006р.  господарський суд відкрив провадження у даній справі та призначив дату попереднього засідання.

Ухвалою від 11.05.2006р. господарський суд закінчив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду.

Відповідач не визнає позов повністю, посилаючись на те, що на підприємстві у 2004 році було створено одне робоче місце для інваліда і був працевлаштований інвалід.

Прокурор і сторони повідомлені належним чином про час і місце судового засідання, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень №№ 265036, 265044, 265028.

Дослідивши матеріали справи, подані сторонами докази, заслухавши пояснення представників позивача та  відповідача, господарський суд


                                           ВСТАНОВИВ:


Із змісту пунктів 1, 3  “Положення про Фонд соціального захисту інвалідів”, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1434 від 26 вересня 2002 року, вбачається, що  позивач є органом державної влади, який  у правовідносинах з відповідачем реалізує владні управлінські функції, а  право  позивача на звернення до суду у спірних відносинах визначено у законодавчому порядку. Пункт 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України відносить до компетенції адміністративних судів спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно Положення про Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального  захисту інвалідів, затвердженого Директором Фонду соціального захисту інвалідів від 10.06.2004р., Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом урядового державного управління - Фонду соціального захисту інвалідів і має статус юридичної особи. Відповідно до покладених на нього завдань здійснює в установленому порядку виконання загальнодержавних програм соціального захисту інвалідів та фінансування заходів соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної реабілітації.

Відділення приймає участь у межах своєї компетенції в реалізації на території  області державної політики у сфері соціального захисту інвалідів. Також здійснює на території області контроль за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств (об'єднань), установ і організацій, незалежно від форм власності і господарювання, встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, недодержання якого тягне сплату підприємством, установою, організацією штрафних санкцій відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів згідно ст. 20 зазначеного Закону, при цьому Кабінетом Міністрів України затверджуються порядок і терміни сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, відповідальність за незабезпечення вказаних нормативів несуть керівники підприємств.

Порядок сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 р. № 1767. Відповідно до п. 11 Порядку, контроль за своєчасним і повним надходженням штрафних санкцій від підприємств, які не забезпечують нормативу робочих місць, здійснюють відділення Фонду відповідно до законодавства, у разі несплати штрафних санкцій в установлений термін відділення Фонду вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку.

Частиною 1 ст. 20 Закону України  «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному  підприємстві за кожне робоче місце  не зайняте інвалідом.

В звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів, поданому відповідачем 26.05.2005р. Кіровоградському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, зазначено, що  у 2004 році   на підприємстві  повинен був працювати 1 інвалід, а не працювало жодного.

Так як в строки, визначені  вищезазначеним Порядком, тобто до 15.04.05р., відповідач самостійно не сплатив штрафні  санкції згідно вимог 20 Закону України  «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»,  прокурор звернувся до господарського суду з позовом про стягнення штрафних санкцій в  загальній сумі 5321,43 грн.

Сума штрафних санкцій розрахована  у розмірі середньої річної заробітної плати  на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Спростовуючи вимоги позивача, відповідач надав господарському суду докази того, що на підприємстві у 2004р. працювала Івіна Л.А.,  яка є інвалідом  2 групи, що підтверджується копією посвідчення серії ААБ № 167266 від 20.05.2004р., що міститься в матеріалах справи,  довідкою управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, в якій містяться відомості, що на підприємстві з 01.04.2004р. по 31.12.2004р. працювала Івіна Л.А. (а.с.54) та іншими доказами (а.с.17-43).

Відповідно до ч. 1 ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Частиною 2 наведеної статті встановлено, зокрема, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов’язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Враховуючи те, що відповідачем було вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення, а саме: відповідач створив робоче місце для інваліда і такий інвалід був працевлаштований, то господарський суд дійшов до  висновку про те, що позовні вимоги не  підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.ст. 94, 160, 162, 163, 167, 186,  254, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд


                                          П О С Т А Н О В И В :


В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили  після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення  апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня виготовлення її в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копії постанови направити сторонам та прокурору Кіровського району м.Кіровограда .

  

Суддя

 

О.Б. Шевчук

 


 Дата виготовлення постанови в повному обсязі  01.06.2006 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація