СПРАВА № 2-1790 2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
18 липня 2007 року Ленінський районний суд м. Луганська в складі:
головуючого: Таранової О.П.,
при секретарі: Жданової Ю.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Управління комунальним майном Луганської міської ради про визнання права власності на квартиру порядку спадкування по закону,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на АДРЕСА_1у порядку спадкування по закону після смерті її чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, так як заповіт на свою квартиру чоловік не залишав. У даній квартирі вони з чоловіком проживали однією сім'єю, вели спільне господарство, мали спільний бюджет та спільне майно.
У судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити позов ОСОБА_1 Не заперечував проти проведення заочного розгляду справи у відсутності відповідача.
Представник Управління комунальним майном Луганської міської ради у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини неприбуття суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не надходило. Таким чином, в силу Ч.2 ст. 77 ЦПК України, суд вважає, що відповідач не з'явився до суду без поважних причин. Згідно з вимогами ст. . 224 ЦПК України, суд вважає можливим прийняти заочне рішення на підставі доказів, що є у справі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивачки, дослідивши й оцінивши в сукупності докази в справі, доходить висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Як установлено судом, позивачка ОСОБА_1 з 23 вересня 1983 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу від 23 вересня 1983 року И-ЕД №НОМЕР_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки ОСОБА_2, свідоцтва про смерть від 09 квітня 2001 року 1-ЕД №НОМЕР_2. Після його смерті відкрилася спадщина у виді однокімнатної АДРЕСА_1заг. пл. 37, 1 кв.м. , у тому числі житловою пл. 20, 1 кв.м. , яка належала померлому на підставі свідоцтва про право власності на житло від 25.04.2000 року №1369. Заповіт на свою квартиру чоловік позивачки не залишав. В даній квартирі вони проживали однією сім'єю, вели спільне господарство, мали спільний бюджет та спільне майно.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно зі ст. 1268 ЦК України, спадкоємиць який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини він не заявив про відмову від неї.
На підставі викладеного й у відповідності зі ст. ст. 1.0, 11, 59, 60, 212-215, 224 ЦПК України, ст. ст. 392, 1261, 1268, 1270, 1296 ЦК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1до Управління комунальним майном Луганської міської ради про визнання права власності на квартиру порядку спадкування по закону задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на АДРЕСА_1у порядку спадкування по закону після смерті її чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Луганській області через Ленінський місцевий суд м. Луганську протягом десяти днів від дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.