Справа №2-1634-1/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2007 року Солом"янський районний суд м.Києва в складі:
головуючого - судді КІЗЮН Л.І.
при секретарі: Голдицькій К.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства "Київстар Дж.Ес.Ем." до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
Позивач звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення з нього 851,44 грн. боргу. Позивач обгрунтував свої вимоги тим, що з відповідачем були укладені замовлення на послуги стільникового мобільного зв"язку та угода про надання послуг стільникового мобільного зв'язку. Надані позивачем послуги зв"язку на загальну суму 674,76 грн. відповідачем не оплачені. Відповідач завдав позивачу збитків на загальну суму 851,44 грн. з урахуванням індексу інфляції, трьох відсотків річних та пені. Послуги зв"язку та нарахована абонентська платня відповідачем не оплачена, у зв'язку з чим позивач змушений був звернутися до суду. Також, позивач просив стягнути з відповідача судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити його в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча належним чином була повідомлена про день, час і місце розгляду справи за останнім відомим суду місцем її проживання. А тому суд вважає за можливе, відповідно до ст.ст. 77, 169, 224 ЦПК України проводити заочний розгляд справи.
Суд, заслухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 17 січня 2005 року позивач уклав з відповідачем Замовлення №1257175 та Угоду про надання послуг стільникового мобільного зв'язку на номер телефону НОМЕР_2, на підставі чого відповідачу було надано особовий рахунок НОМЕР_1.
Відповідно до п.3.2.1 ст.3 укладеної Угоди, відповідач зобов'язаний своєчасно оплачувати послуги стільникового мобільного зв"язку Оператора, згідно з діючими тарифами, підтримувати авансовий платіж на рівні не нижче мінімального та сплачувати щомісячну абонентську платню. У випадку виникнення заборгованості Абонента щодо наданих Оператором послуг стільникового мобільного зв"язку, Абонент зобов"язаний ліквідувати таку заборгованість протягом 5 днів.
Заборгованість відповідача перед позивачем за надані послуги за період з 01 жовтня 2005 року по 01 грудня 2006 року становить: основний борг - 674,76 грн., індекс інфляції - 92,18 грн., три відсотки річних - 23,62 грн. та пеня - 60,88 грн., а всього - 851,44 грн.
У відповідності із п. 5 ст. 33 Закону України „Про телекомунікації" споживачі телекомунікаційних послуг зобов"язані виконувати умови договору про надання телекомунікаційних послуг у разі його укладення, у тому числі своєчасно оплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги. Таким чином, відповідач в односторонньому порядку відмовився від виконання положень Угоди про надання
2
послуг стільникового мобільного зв"язку в частині оплати послуг зв"язку.
Факт надання послуг стільникового мобільного зв'язку підтверджується даними рахунок-фактурами.
Згідно з вимогами ст.52б ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акту планування, договору, а при відсутності таких вказівок - відповідно до вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності із ч.1 ст.550 ЦК України право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов"язання. У разі порушення зобов"язання, як це встановлено нормою ст.611 ЦК України, настають правові наслідки, встановлені договором, або законом, зокрема: сплата неустойки.
Стаття 36 Закону України „Про телекомунікації" предбачає у разі затримки за надані оператором, провайдером телекомунікаційні послуги сплату споживачами таких послуг пеню, яка обчислюється від вартості неоплачених послуг у розмірі облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який нараховується пеня.
Відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Враховуючи викладене, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума боргу - 851,44 грн.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати в розмірі 81 грн. (судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.) підлягають стягненню з відповідачів на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 88, 224 ЦПК України, ст.ст. 525, 550, 611, 625 ЦК України, ст. 33 п.5, ст. 36 Закону України "Про телекомунікації", -
вирішив:
Позов Закритого акціонерного товариства "Київстар Дж.Ес.Ем." до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства "Київстар Дж.Ес.Ем." 674,76 грн. основного боргу, 92,18 грн. індексу інфляції, 23,62 грн. трьох процентів річних, 60,88 грн. пені та судові витрати у розмірі 81 грн., а всього - 932 (дев'ятсот тридцять дві) грн. 44 коп.
Заяву про перегляд судового рішення може бути подано відповідачем до районного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у визначений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.