Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1843605410

Справа № 302/49/25

1-кп/302/48/25


У Х В А Л А


21 січня 2025 року селище Міжгір`я


Міжгірський районний суд Закарпатської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання представника потерпілого ОСОБА_2 – адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за обвинувальним актом у кримінальному провадження за обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,                                


у с т а н о в и в:


У провадженні Міжгірського районного суду Закарпатської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 в учиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.

Підготовче судове засідання призначено на 24 січня 2025 року о 14:00 годині.

20 січня 2025 року через систему «Електронний суд» до суду представником потерпілого  ОСОБА_2  – адвокатом  ОСОБА_3  булоподано клопотання про проведення судового засідання у справі № 302/49/25 за обвинуваченням ОСОБА_4 в учиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, за його участю у режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», посилаючись на значну територіальну віддаленість місцезнаходження Міжгірського районного суду Закарпатської області від його місця проживання і роботи, що позбавляє можливості його своєчасного прибуття до зали судових засідань у селищі Міжгір`я.

Ознайомившись із цим клопотанням та додатками до нього, суд уважає його таким, що підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 336 КПК України).

Зважаючи на наведене вище та беручи до уваги необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цього кримінального провадження, суд уважає за необхідне провести підготовче судове засідання та можливі наступні судові засідання представником потерпілого в режимі відеоконференції за межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за допомогою системи відеоконференцзв?язку "EASYCON".

З огляду на викладене та керуючись статтями 336, 371, 372 КПК України, суд


у х в а л и в:


Клопотання представника потерпілого задовольнити.

Забезпечити участь представника потерпілого ОСОБА_2 – адвоката ОСОБА_3 в розгляді кримінального провадження відносно ОСОБА_4 , який обвинувачується в учиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 286 КК України, у підготовчому судовому засіданні призначеному на 24 січня 2025 року о 14:00 годині та в можливих наступних судових засіданнях, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».

Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon» за веб-посиланням https://easycon.com.ua.

Роз`яснити учаснику справи, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку «EasyCon» за 10 хвилин до визначеного часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи «EasyCon»; очікувати запрошення секретаря судового засідання для участі в судовому засіданні.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп?ютерну техніку або смартфони з доступом до мережі Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції «EasyCon» поза межами приміщення суду, переривання зв?язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали направити представнику потерпілого.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.




Суддя ОСОБА_1





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація