Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1844549089

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Справа № 333/10332/24

Провадження №: 2/332/921/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2025 р.                                                            м. Запоріжжя


Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Блажко У.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


встановила:

З Комунарського районного суду м. Запоріжжя до Заводського районного суду м. Запоріжжя 02.01.2025 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням статей 175-177 ЦПК України, з таких підстав.

Як на підставу звільнення від сплати судового збору позивач посилається на ч. 1, 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» позивач зазначає, що вона наразі перебуває у скрутному матеріальному становищі, сума заробітної плати зазвичай не є достатньою для покриття основних життєвих потреб, зокрема, оплати за житло, медичне обслуговування та інші необхідні витрати. Крім того, як внутрішньо переміщена особа з м. Гуляйполе вона зазнала додаткових витрат та труднощів, пов`язаних із втратою постійного місця проживання, переселенням та необхідністю адаптації до нових умов.

На підтвердження вищезазначених пояснень, позивач долучає до матеріалів позовної заяви довідку про доходи № БО00-000004 від 02.09.2024 за період з березня 2024 року по серпень 2024 року, що є помилковим в розумінні ст. 8 Закону України «Про судовий збір», оскільки п. 1 ч. 1 цієї статті визначено, що річний дохід позивача повинен бути розрахований за попередній календарний рік. Отже, суд не може брати до уваги дану довідку при вирішенні питання про звільнення позивача від сплати судового збору в рамках даної справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Постановою Верховного Суду України № 6-1121цс16 від 30.11.2016 визначено, що таким спеціальним законом є Закон України «Про судовий збір».

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня становить 3 028,00 грн.

Підпунктом 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, підлягає сплаті судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відтак, позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1 211,20 грн та надати суду оригінал платіжного документа.

Разом з цим суд враховує, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Цивільна справа за даним позовом подана 02.12.2024 через підсистему «Електронний суд» за підписом позивача ОСОБА_1 .

Отже, аналізуючи наведені норми, враховуючи їх при розрахуванні судового збору, позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 968,96 грн та надати суду оригінал платіжного документа.


У разі, якщо у позивача є підстави для звільнення її від сплати судового збору, їй необхідно про це зазначити та/або надати суду належним чином засвідчені копії документів, які б підтверджували цей факт.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України,


постановила:

       Позовну заяву ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без руху для усунення недоліків заяви.

       Роз`яснити позивачу, що відповідно до ст. 185 ЦПК України позивач повинен усунути виявлені недоліки заяви не пізніше десяти днів з дня вручення йому ухвали про залишення заяви без руху, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала, що постановлена поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.


Суддя                                                                                У. В. Блажко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація