Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1844556614


Справа № 641/393/25

Провадження № 2/641/1139/2025

У Х В А Л А


23 січня 2025 року м. Харків

Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Кожихова Г.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


ВСТАНОВИЛА:

21.01.2025 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який зареєстрований 13.04.2019 у Холодногірському районному у м. Харкові відділі державної реєстрації актів Цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області, актовий запис № 388256 серія І-ВЛ.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та долучених копій документів, позивач зареєстрована в АДРЕСА_1 , є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 18.07.2016 № 6328-11301, фактичне місце проживання/перебування якої вказано за адресою: АДРЕСА_2 .

Частиною 17 статті 28 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) визначено, що позови про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб (в тому числі про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обмеження у здійсненні права власності на нерухоме майно або його знищення, пошкодження) у зв`язку із збройною агресією Російської Федерації, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру можуть пред`являтися також за місцем проживання чи перебування позивача.

Пунктом 1 частини 1 статті 31 ЦПК України встановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною 2 статті 4-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі Закон) визначено, що порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 4-1 Закону центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах соціального захисту, соціального обслуговування населення, волонтерської діяльності, з питань сім`ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, є відповідальним за забезпечення формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з підпунктом 52 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 17.06.2015 № 423, Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань забезпечує формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

       Відповідно до пунктів 2, 14 Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 646, база даних - автоматизований банк відомостей, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які є внутрішньо переміщеними. Володільцем інформації, що обробляється в базі даних, є Мінсоцполітики.

Згідно з пунктом 11 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509, органи державної влади мають право на безоплатній основі одержати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до пункту 5 згаданого Порядку з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Міністерство соціальної політики, до якої вноситься така інформація, як, зокрема, відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону, та її фактичне місце проживання/перебування; адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.

Згідно з частиною 7 статті 81 ЦПК України Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи зазначене, з метою визначення та забезпечення дотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) справи необхідно витребувати у Міністерства соціальної політики України інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб щодо позивача ОСОБА_1 .

На підставі викладеного та керуючись статтями 28, 31, 187, 260, 261 ЦПК України, суддя –


УХВАЛИЛА:

Витребувати у Міністерства соціальної політики України з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб актуальні відомості про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання якої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .

Зобов`язати Міністерство соціальної політики України надати до Комінтернівського районного суду м. Харкова витребувану судом інформацію протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копію ухвали направити на адресу Міністерства соціальної політики України (01601, м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 8/10, e-mail: info@mlsp.gov.ua), для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.




СУДДЯ Ганна КОЖИХОВА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація