Справа № 22-1941 Головуючий у 1 інстанції – Куція Є.М.
категорія:32 Доповідач – Ювченко Л.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 квітня 2011 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області в складі:
головуючого Ювченко Л.П.
суддів Постолової В.Г., Папоян В.Г.
при секретарі Стібі Г.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства „Шахта „Комсомолець Донбасу” на рішення Єнакіївського міського суду Донецької області від 20 грудня 2010 року у справі позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства „Шахта „Комсомолець Донбасу” про відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Єнакіївського міського суду Донецької області від 20 грудня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства „Шахта „Комсомолець Донбасу” про відшкодування моральної шкоди задоволено частково.
Стягнуто з відкритого акціонерного товариства „Шахта „Комсомолець Донбасу” на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 12 000 гривень.
Не погодившись із вказаним рішенням ВАТ „Шахта „Комсомолець Донбасу” подало апеляційну скаргу, яка разом з матеріалами справи надійшла до апеляційного суду Донецької області.
В апеляційній скарзі апелянт просить ухвалу скасувати та постановити нове рішенням, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що порушені норми матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали цивільної справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
З матеріалів цивільної справи вбачається, що 22 листопада 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства „Шахта „Комсомолець Донбасу” про відшкодування моральної шкоди, мотивуючи тим, що 25 років він працював на підприємствах вугільної промисловості, а також на шахті „Комсомолець Донбасу” з повним робочим днем пі землею. Звільнений 23 квітня 2008 року у зв’язку з переходом на пенсію. Під час роботи на підприємстві отримав профзахворювання. По факту одержання професійних захворювань був складений акт за формою П-4 від 6 травня 2008 року. 22 травня 2008 року висновком МСЕК йому вперше було встановлено 40 % втрати професійної працездатності по профзахворюванню, безстроково, визнано інвалідом 3 групи.
Суд першої інстанції, заслухавши думку сторін, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази в їх сукупності дійшов обґрунтованого висновку, що позов ОСОБА_1 до ВАТ „Шахта „Комсомолець Донбасу” про відшкодування моральної шкоди, підлягає задоволенню. Суд встановив, що позивачу спричинена моральна шкода, яка полягає у фізичному болю та стражданнях, моральних переживаннях.У зв»язку з пошкодженням його здоров»я порушені його нормальні життєві зв»язки, що потребує від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Суд встановив,що відповідачем порушені вимоги ст. ст. 153,158, 163 КЗпП України,не були створені безпечні і нешкідливі умови праці,не прийняті заходи по оздоровленню і полегшенню умов праці що спричинило виникнення професійного захворювання у ОСОБА_1
Суд встановив, що право на відшкодування власником заподіяної моральної шкоди працівникові передбачено ст. 237-1 КЗпП України, яка встановлює обов’язок по відшкодуванню моральної шкоди на власника або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності чи галузевої належності.
Суд обґрунтовано провів стягнення з відповідача на користь ОСОБА_1 в відшкодування моральної шкоди спричиненнях професійним захворюванням в розмірі 12 000 грн.
Висновки суду щодо поновлення строку на звернення до суду з приводу стягнення моральної шкоди є зайвими. На дані правовідносини строк позовної давності не поширюється.
В іншій частині рішення постановлено відповідно до вимог матеріального та процесуального права. Підстави для його скасування не встановлені.
Керуючись ст.ст. 307,308, 313, 315 ЦПК України, апеляційний суд –
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства „Шахта „Комсомолець Донбасу” відхилити.
Рішення Єнакіївського міського суду Донецької області від 20 грудня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.
Головуючий : Судді: