Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1846569989

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 500/320/25

27 січня 2025 рокум.Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Грицюк Р.П., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, ,  Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якій просить:

- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області за №192150005616 від 17.05.2024 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 115 Закону України «Загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати ОСОБА_1 до загального трудового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, періоди отримання допомоги по безробіттю з 19.06.2003 по 12.06.2004, з 30.06.2005 по 16.10.2005, з 18.05.2006 по 16.10.2006, з 01.05.2007 по 01.07.2007, з 02.07.2008 по 17.06.2009 згідно трудової книжки колгоспника від грудня 1982 року серії НОМЕР_1 ;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до статті 115 Закону України «Загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 з дати звернення з заявою про призначення пенсії – 11.05.2024.

Згідно пункту 3 частини 1    статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями    160, 161, 172    цього    Кодексу.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам статей 160,    161,    172 КАС України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до пункту 4 частини 5    статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів   зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно пункту 9    статті 4 КАС України, відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України   визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Відповідно до частини 1 статті 42 КАС України, учасниками справи є сторони, треті особи.

Згідно положень    статті 46 КАС України    сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

У позовній заяві, представник позивача зазначає відповідачами Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області. Проте, представником позивача позовні вимоги про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії викладені лише до одного з відповідачів - Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Натомість, позовна заява не містить позовних вимог до іншого співвідповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, як і    викладення обставин, якими представник обґрунтовує свої вимог до вказаного суб`єкта владних повноважень, не зазначаючи про його рішення, дії чи бездіяльність, з якими не згідний позивач.

Разом з тим, суд зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області є належним відповідачем в частині позовних вимог про визнання протиправним і скасування рішення, вчинення дій зобов`язального характеру щодо зарахування спірного стажу і призначення пенсії.

У зв`язку з чим, позивачу необхідно, шляхом складання уточненої позовної заяви з належно викладеними позовними вимогами чи суб`єктним складом провадження, відповідно до частини 1 статті    5, частини 1, пунктів 4, 5, 9 частини 5 статті    160 КАС України.

Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим    КАС України, а тому згідно    статті 169 КАС України    вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

З урахуванням зазначеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 256, 293 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області і Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, шляхом надання виправленого позову у відповідній кількості сторін, а саме:

- уточнити позовні вимоги та суб`єктний склад сторін з урахуванням змісту позовних вимог і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Роз`яснити позивачу, що уразі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС позовна заява буде повернута останньому.

Копію ухвали направити позивачу.

Роз`яснити учасникам справи, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.


Суддя                                                                                                    Грицюк Р.П.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація