Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1846572079


Справа № 355/2481/24

Провадження № 2/355/349/25


У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі


27 січня 2025 року                     селище Баришівка


Баришівський районний суд Київської області у складі

головуючої судді Цирулевської М. В.,

за участю секретаря судового засідання Старенької С. М.,

розглянувши клопотання представника позивача, адвоката Рева Інни Олександрівни у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна,

ВСТАНОВИВ:

26 грудня 2024 року до Баришівського районного суду Київської області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 , за підписом представника позивача, адвоката Реви Інни Олександрівни, до ОСОБА_2 про поділ майна.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 грудня 2024 року головуючою суддею у даній справі визначено суддю Баришівського районного суду Київської області Цирулевську М.В.

Ухвалою Баришівського районного суду Київської області від 30.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 27.01.2025.

22.01.2025 через систему «Електронний суд» від представника позивача, адвоката Рева Інни Олександрівни надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, яке обґрунтоване тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідач, ОСОБА_2 , помер, що підтверджується відповідним свідоцтвом.

У підготовче судове засідання позивач та/або його представник не з`явилися.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши доводи клопотання про зупинення провадження у справі та додані до нього документи, суд зазначає та виснує таке.

Як вбачається із заявлених позовних вимог, позивач просить суд: виділити ОСОБА_1 у власність відокремлену частину житлового будинку площею 75,60 кв.м, що складається з веранди площею 8,60 кв.м (2-4), прихожої площею 12,30 кв.м (2-5), санвузла площею 3,5 кв.м (2-6), вітальні площею 17,6 кв.м (2-7), житлових кімнат площами 12,40 кв.м (2-8), 7,10 кв.м (2-9), та кухні площею 14,10 кв.м (2-10), а також господарські будівлі та споруди: прибудову (літ «б»), сарай (літ. «Д»), вбиральню (літ. «Ж»), літній душ (літ. «З»), гараж (літ. «И»), погріб з погрібником (літ. «під И»), ворота з хвірткою (цифра №1), частину огорожі (цифра №3), розташованих за адресою: АДРЕСА_1 .

За доводами позовної заяви, житловий будинок, відокремлену частину якого позивач просить виділити йому у власність, належить на праві спільної часткової власності позивачу та відповідачу, ОСОБА_2 .

Відповідач, ОСОБА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Ірпінь Бучанського району Київської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 , виданим Виконавчим комітетом Боярської міської ради Фастівського району Київської області 11.01.2025 (актовий запис № 82).

За приписами ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно із ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Таким чином, означеними приписами законодавства встановлено строк у шість місяців для прийняття спадкоємцями спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідача ОСОБА_2 .

За нормою п. 1 ч. 1 ст. 251 Цивільного процесуального кодексу України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 253 Цивільного процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. 1 ч. 1 ст.  251 цього Кодексу, - до залучення до участі у справі правонаступника.

За таких обставин, враховуючи смерть відповідача ОСОБА_2 та встановлення чинним законодавством строку для прийняття спадщини у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, суд вважає за необхідне зупинити провадження у цій справі до залучення до участі у справі правонаступника відповідача.

За вказаних обставин, керуючись ст. 251, 253, 260, 261 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна зупинити до вступу до участі у справі правонаступника відповідача.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Суддя

Баришівського районного суду

Київської області Марина ЦИРУЛЕВСЬКА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація