Справа № 22а-22467 Головуючий у 1 інстанції Бакуменко А.В.
Категорія 10.3.1 Доповідач Ткачук С.С.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2011 року Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючої судді Осипчук О.В.,
суддів Ткачук С.С., Шигірт Ф.С.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області на постанову Краматорського міського суду Донецької області від 01 жовтня 2009 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання дій протиправними, зобов’язання нарахувати та виплатити соціальну допомогу "дітям війни",
у с т а н о в и в :
Постановою Краматорського міського суду Донецької області від 01 жовтня 2009 року у позові Туранскього відмовлено в повному обсязі.
Відмовляючи у позові суд першої інстанції прийшов до висновку про правомірність дій управління Пенсійного Фонду України у м. Краматорську Донецької області ( далі управління) під час виплати позивачу пенсії без нарахування передбаченого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щомісячного підвищення до пенсії протягом 2006 року.
Вирішуючи спірні правовідносини за 2007 рік, суд першої інстанції за положенням ст. ст. 99,100 КАС, приймаючи до уваги вимогу управління щодо пропущення заявником на час звернення до суду 13.05.2009 річного строку звернення до адміністративного суду, визнав неправомірність дій відповідача у період з 09.07.2007 по 31.12.2007, але відмовив у задоволенні позову в зв’язку з пропущенням даного строку, бо заявник із заявою про поновлення цього процесуального строку до суду не звертався.
Заявником постанова не оскаржена.
В апеляційній скарзі управління просить постанову суду скасувати, визнати дії управління правомірними з тих підстав, що судом першої інстанції невірно встановлено обставини справи, бо не враховані обставини фінансування спірних витрат та обов'язковість виконання постанов уряду, порушено вимоги матеріального та процесуального права. Зокрема, суд першої інстанції не врахував, що встановлений мінімальний розмір пенсії за віком не поширюється на правовідносини, що виникають на підставі інших законів.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач відноситься до соціальної групи "діти війни", перебуває на обліку у відповідача, отримує пенсію та має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком у вказаному періоді з урахуванням сплачених сум..
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з Законом України "Про внесення змін до розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 02 грудня 2010 року справа розглядається в порядку адміністративного судочинства.
На підставі ст. 195 КАС суд апеляційної інстанції розглядав справу в межах апеляційної скарги.
Судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи і застосовано норми матеріальних законів, які регулюють дані тривалі правовідносини, та процесуального закону.
Висновки суду ґрунтуються на положеннях Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства, Законів України «Про соціальний захист дітей війни», «Про Державний бюджет України на 2006 рік», «Про Державний бюджет України на 2007 рік», враховуючи дію норм цих законів у часі, рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду щодо правильності застосування норм матеріального та процесуального права.
У відповідності до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, оскаржувану постанову суду залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 254 КАС України, апеляційний суд
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області відхилити.
Постанову Краматорського міського суду Донецької області від 01 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п"ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою.
Головуюча:
Судді: