Судове рішення #1848713
Справа № 2-224/08

Справа № 2-224/08

 

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

м. Ковель                                                                                                                  08 лютого 2008 року

 

Ковельський міськрайонний суд  Волинської області

під головуванням судді Денісова В.П.,

з участю секретаря        Матвійчук Т.Е.,

позивача                          ОСОБА_1, 

розглянувши у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді в м. Ковелі в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

в с т а н о в и в :

 

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що з відповідачем по справі перебуває у шлюбі з 05.05.2000 року, від шлюбу  мають двоє дітей - дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Вказує, що в них спільне життя не склалося, не можуть знайти спільної мови при вирішенні сімейних питань, відносини між ними, як подружжям, дуже напружені, що негативно впливає на малолітніх дітей. Вказує, що відповідач не поважає її як дружину, вчиняє сварки, постійно додому приходить пізно ввечері в нетверезому стані. Пояснила, що відповідач по справі неодноразово заявляв, що має іншу жінку. Додала, що відповідач ОСОБА_2 постійної роботи не має, а все зароблене від тимчасових робіт витрачає на себе, сім'ю матеріально не забезпечує. Вказує, що у вересні 2007 року зверталась до дільничного інспектора міліції, оскільки відповідач, будучи в нетверезому стані пошкодив меблі у їх будинку, порвав паспорт позивача, за що був притягнений до адміністративної відповідальності. На даний час між собою не спілкуються. За вказаних обставин позивач вважає, що їх нічого спільного не об'єднує, сім¢я розпалася остаточно, шлюб зберегти неможливо, в зв'язку із чим просить розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем ОСОБА_2, зареєстрований 05.05.2000 року Любитівською сільською радою Ковельського р-ну, актовий запис № 3. Заходи примирення просить не застосовувати. 

            У відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді позивач позов підтримала, прохає його задовольнити із наведених в позові підстав. Прохає суд винести рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем, укладений 05.05.2000 року, зареєстрований у Любитівською сільською радою Ковельського р-ну, актовий запис № 3. Клопоче про віднесення судових витрат за рахунок відповідача; щодо витрат, пов'язаних із оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦСу - покладається на розсуд суду.

            Відповідач ОСОБА_2 у відкрите судове засідання при попередньому розгляді не з'явився, подав суду письмову заяву з якої вбачається, що позов визнає та не заперечує проти його задоволення.

Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення позивача, відповідача та дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

          Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

            У відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді встановлено, що сторони протягом тривалого часу не підтримують подружніх стосунків, в сім'ї втрачена взаємоповага  та розуміння ; спроби до примирення позитивного наслідку не дали, таким чином, шлюб існує лише формально й зберегти сім'ю неможливо. Такі взаємовідносини суперечить інтересам сторін, а тому шлюб слід розірвати.

Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права,  свободи чи інтереси інших осіб.

            Враховуючи обставини по справі, витрати, пов'язані з оформленням    розірвання шлюбу в органах РАЦСу слід покласти на відповідача, позивача  від сплати звільнити.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони усі понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Отже, сума сплаченого позивачкою при подачі позову судового збору в розмірі 8 грн. 50 коп. та 7 грн. 50 коп. витрат за інформаційно - технічне забезпечення судового процесу /а.с. 1/, а всього 16 грн. 00 коп. - підлягають стягненню в її користь з відповідача.

                 Керуючись ст.  ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, -

в и р і ш и в :

 

                   Позов задовольнити повністю.

                   Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, укладений 05.05.2000 року, зареєстрований Любитівською сільською радою Ковельського р-ну, актовий запис № 3. 

            При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з відповідача по справі ОСОБА_2 державне мито в розмірі 17 / сімнадцять / грн.; позивача, ОСОБА_1 - від сплати звільнити.

           Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати по справі в розмірі 16 / шістнадцять / грн.

           Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання  заяви - протягом строку, встановленого для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

Головуючий :                                                                                                                      В.П. Денісов

 

 

 

  • Номер: 6/636/110/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-224/2008
  • Суд: Чугуївський міський суд Харківської області
  • Суддя: Денісов В.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.05.2018
  • Дата етапу: 04.06.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація