Судове рішення #1848800
Справа № 2-102

Справа № 2-102

2008 р.

                                                                   

                                                           Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                                         ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

            04 березня 2008 року Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області в     

              складі: головуючого - судді                       Цибульського О.Є.

                                       при секретарі                     Хонькович Л.І.

                            з участю  позивача                     ОСОБА_1.,

            розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Муровані Курилівці справу за  позовом ОСОБА_1 до Конищівської   територіальної громади, в особі сільської ради про продовження строку для прийняття спадщини, -       

                                                           в с т а н о в и в:

            Позивач зазначив в позовній заяві, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Конищів Мурованокуриловецького району Вінницької області помер його батько - ОСОБА_2, після смерті якого  відкрилась спадщина, що складається з земельної частки (паю) та грошових вкладів.  Він являється спадкоємцем після смерті свого батька за законом. Будучи необізнаним з новим цивільним законодавством, він із заявою про прийняття спадщини звернувся до нотаріальної контори по спливу шестимісячного строку, а тому просить суд продовжити йому строк для звернення із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

            Позивач в судовому засіданні позов підтримав та пояснив,  що його батько ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Конищів Мурованокуриловецького району. Спадкоємцями першої черги по закону являється його мати ОСОБА_3 та його рідна сестра ОСОБА_4, які на спадщину батька не претендують, про що подали відповідні заяви до нотаріальної контори. Після смерті його батька відкрилась спадщина, спадкоємцем якої  за законом він являється. Будучи необізнаними із новим цивільним законодавством він звернувся до нотаріальної контори по спливу шестимісячного строку. Державним нотаріусом йому відмовлено в оформленні спадщини та роз'яснено про необхідність звернення до суду для встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

            Відповідач по справі в судове засідання не з'явився, крім того надав до суду заяву, в якій просить справу слухати у його відсутність, позов визнає, не заперечує щодо встановлення позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

            Розглянувши справу в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що заяву слід задоволити, виходячи з наступного.

            Копією свідоцтва про смерть (а.с.4) стверджується, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Конищів Мурованокуриловецького району, а копією свідоцтва про народження (а.с.5), що він являється батьком позивача -ОСОБА_1. Довідкою за №127 від 22.02.08 року, яка видана виконкомом Конищівської сільської ради Мурованокуриловецького району (а.с.6) стверджується, що ОСОБА_2 до дня смерті проживав і був зареєстрований в с. Конищів, після його смерті залишилось спадкове майно. Спадкоємцями померлого є : дружина - ОСОБА_3, дочка - ОСОБА_4, син - ОСОБА_1. Заявами ОСОБА_3. та ОСОБА_4.  (а.с.7-8)  стверджується, що вони на спадщину ОСОБА_2 не претендують.

            Копіями рахунків, які відкриті в Ощадному банку України (а.с.9,11), копією державного акту на право власності на земельну ділянку серія ВН №021424 (а.с.10), копією свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ВІ ХІІІ №004550 (а.с.13) стверджується, що після смерті батька позивача відкрилась спадщина.

             Постановою державного нотаріуса (а. с. 13),  позивачу відмовлено у вчиненні нотаріальних дій через відсутність доказів про своєчасне прийняття спадщини.

            Відповідно до ч.1 ст. 1261 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги після смерті свого  батька.

            Як зазначив позивач в позовній заяві, він не був обізнаний з нормами нового Цивільного кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2004 року. Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач з поважної причини пропустив строк для прийняття спадщини, а тому відповідно до ст. 1272 ч.3 ЦК України йому можна надати додатковий строк для звернення в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.

            Керуючись  ст. ст. 1261 ч.1,  1272 ч. 3  ЦК України, ст. ст.  3, 10, 60,130, 174 ч.4, 212, 213, 215 ЦПК України, суд,-

                                                                       в и р і ш и в:

 

            Позов задоволити. Встановити ОСОБА_1, 1971 року народження,  додатковий строк до 01 липня 2008 року для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори, що відкрилась після смерті його батька ОСОБА_2, 1939 року народження, який  помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Конищів  Мурованокуриловецького району Вінницької області.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Протягом двадцяти днів після подання заяви про  апеляційне оскарження сторони можуть подати апеляційну скаргу на рішення суду  через суд першої інстанції  до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області, з одночасним направленням копії скарги до суду апеляційної інстанції.

                                                                      

                                                                   Суддя: ___________

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація