Судове рішення #1849061624

   КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

без проведення судового засідання

29 січня 2025 року                                              Київ                                           № 320/3554/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Сас Є.В., розглянувши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності незаконною та стягнення коштів, -


В С Т А Н О В И В:


До Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності незаконною та стягнення коштів, в якому позивач просить суд:

Визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо не виплати додаткової винагороди в розмірі 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно до часу перебування у відпустці для лікування у зв`язку із отриманням 10.03.2024 року тяжкого поранення, спричиненого діями противника, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби під час захисту Батьківщини.

Стягнути з відповідача 400000 гривень – невиплачену суму належної додаткової винагороди за період перебування у відпустці для лікування внаслідок отриманого 10.03.2024 року тяжкого поранення, спричиненого діями противника, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби під час захисту Батьківщини.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до положень статей 257 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідно до п. 12 ч. 9 ст. 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: у разі розгляду справи за місцезнаходженням суб`єкта владних повноважень - повідомлення про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню суб`єкту владних повноважень як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.

Крім того, разом з поданням позовної заяви позивачем подано до суду клопотання про витребування доказів у порядку ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема відповідно до змісту якого позивач просить витребувати у відповідача:

Інформаційну довідку про нараховане та виплачене ОСОБА_1 грошове забезпечення з детальною інформацією про всі його складові та виплачені розміри додаткової винагороди, інших виплат за період з березня 2024 року до дня звільнення з військової служби.

Інформацію про те чи був повністю проведений з позивачем ОСОБА_1 розрахунок в частині виплат, на які позивач мав право як військовослужбовець під час служби та у зв`язку із звільненням.

Інформацію про періоди наданих ОСОБА_1 з березня 2024 року за рекомендацією ВЛК відпусток для лікування у зв`язку із отриманим 10.03.2024 року пораненням.

Крім того, позивач у клопотанні про витребування доказів вказував, що у разі якщо з ним не повністю проведений розрахунок щодо належних йому у зв`язку із отриманням поранення та/або звільненням виплат, зробити перерахунок виплачених коштів та забезпечити виплату у повному розмірі належних йому коштів.

Згідно з вимогами статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Ознайомившись із клопотанням позивача, беручи до уваги предмет та підстави позову, обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та заперечення, характер спірних правовідносин, обсяг та характер доказів у справі, суд вважає за необхідне частково задовольнити подане клопотання про витребування доказів.

В частині витребування доказів щодо того чи був відповідачем повністю проведений з позивачем розрахунок щодо належних йому у зв`язку із звільненням виплат, здійснення перерахунку виплачених коштів та забезпечення виплати у повному розмірі належних йому коштів, суд вважає за необхідне відмовити, так як позивачем позовні вимоги сформовані щодо не виплати додаткової винагороди за період перебування у відпустці для лікування внаслідок отриманого 10.03.2024 року тяжкого поранення, спричиненого діями противника, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби під час захисту Батьківщини, а не щодо усіх належних йому виплат.

В той же час, суд роз`яснює позивачу, що відповідно до ч. 1 ст. 47 КАС України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 3 ст. 262 КАС України підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Керуючись ст. ст. 3, 80, 171, 241, 248, 257, 258, 260, 262, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -


П О С Т А Н О В И В:


Відкрити провадження в адміністративній справі.

Справа розглядатиметься одноособово суддею Сасом Є.В. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Витребувати докази у справі від відповідача:

Інформаційну довідку про нараховане та виплачене ОСОБА_1 грошове забезпечення з детальною інформацією про всі його складові та виплачені розміри додаткової винагороди за період з березня 2024 року до дня звільнення з військової служби.

Інформацію про періоди наданих ОСОБА_1 з березня 2024 року за рекомендацією ВЛК відпусток для лікування у зв`язку із отриманим 10.03.2024 року пораненням.

Витребувані докази надати суду впродовж 15 днів з дня отримання цієї ухвали.

Запропонувати відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, відповідні докази, на які посилаються при його обґрунтуванні проти наведених позивачем обставин та правових підстав позову, оформлений відповідно до положень частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Зобов`язати відповідача одночасно направити копії відзиву та письмових доказів позивачу. Разом з відзивом подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.

Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 КАС України).

З правами і обов`язками учасників справи, сторін, які визначені статтями 44, 47, 198 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи можуть ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15#Text.

Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Повідомити відповідача про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню йому як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, будинок 26а, поверх 7, кабінет 723 (позовна заява з додатками).

Повідомити сторін, що всі заяви та клопотання по справі, а також витребувані матеріали необхідно подати безпосередньо до канцелярії Київського окружного адміністративного суду або шляхом надсилання на офіційну електронну адресу Київського окружного адміністративного суду (з обов`язковим накладенням Електронного цифрового підпису) чи засобами підсистеми Електронний суд.

Інформацію щодо стану розгляду даної справи сторони можуть отримати в мережі Інтернет за мережевим шляхом: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.


           Суддя                                                                                                              Сас Є.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація