Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1851852593

                                                                  137/143/25

У Х В А Л А

03.02.2025                                                 с-ще Літин

Суддя Літинського районного суду Вінницької області Верещинська Я.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,

ВСТАНОВИВ:

Представник заявниці-адвокат Панасюк К.Ю., призначена дорученням Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, оскільки це їй необхідно для реалізації права на пенсійне забезпечення.

В той же час, представник заявила клопотання про звільнення заявниці від сплати судового збору при подачі заяви до суду. Клопотання мотивує тим, що вона до звернення до органів ПФУ не працювала, будь-яких доходів вона не має, а сплата судового збору є непосильним тягарем для заявниці.

Відповідно до положень ч.1, 3 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.

Разом з тим, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно вимог ст.8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Враховуючи обставини на які посилається представник, майновий стан заявниці, з метою недопущення порушення права заявниці на судовий захист, вважаю за можливе прийняти до розгляду заяву, відкрити провадження у справі та звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору у цивільній справі за її заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, відповідно до ч.1 ст.136 ЦПК України.

Заява подана з додержанням вимог ст.175, 177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Літинського районного суду Вінницької області.        

Підстави для залишення заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Керуючись ст.136, 187, 258-260, 293 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання представника заявниці-адвоката Панасюк Катерини Юріївни про звільнення заявниці від сплати судового збору задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору у цивільній справі №137/143/25 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

Відкрити провадження у справі №137/143/25 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

Справу призначити до розгляду на 05.03.2025 року о 12год 00хв в приміщенні Літинського районного суду Вінницької області (вул. Героїв Чорнобиля, 30, с-ше Літин, Вінницька область) з викликом учасників справи.

Заінтересованій особі Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області направити копію ухвали разом з копією заяви і копіями доданих до заяви документів, роз`яснивши, що після одержання копії ухвали про відкриття провадження у справі і заяви, має право подати суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, письмові пояснення щодо заяви та докази які у неї є.

В судове засідання викликати заявника та представника заінтересованої особи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - https://court.gov.ua/sud0214/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя:Я. С. Верещинська




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація