Судове рішення #18522689

Справа № 22 – 501   \11                          Головуючий у 1 інстанції   Чиньонов О. В.

         Категорія  23                                                     Доповідач Кучерява В. Ф.

Ухвала

   Іменем України

12 квітня   2011 року. Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області у складі:

    Головуючого    Баркової Л. Л.

      Суддів  Кучерявої В. Ф. Ткаченко Т. Б

    При секретарі Дерюгіній В. Ю.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Маріуполі справу за позовом Тельманівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1, третя особа відділ держземкому у Тельманівському районі про зобов’язання укласти додаткову угоду до договору оренди землі за апеляційною скаргою  Тельманівської районної державної адміністрації Донецької області на рішення  Тельманівського районного суду  Донецької області від 29 листопада 2010 року

                    ВСТАНОВИЛА:

    Рішенням Тельманівського районного суду Донецької області від  29 листопада 2010 року відмовлено Тельманівській районній  державній  адміністрації в задоволенні позову  до  ОСОБА_1 про  зобов’язання укласти додаткову угоду до договору оренди землі.

З рішенням суду не згодний позивач, який просить рішення суду скасувати, ухвалити нове, задовольнити їх позовні вимоги, посилаючись на те, що   нормативна грошова оцінка землі змінилась, тому повинні бути  внесені зміни в договір щодо орендної плати.

Заслухавши суддю – доповідача, пояснення представника апелянта, заперечення  представника відповідача, думку представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

    Судом першої інстанції встановлено, що 25  серпня 2004 року між позивачем та відповідачем було  укладено договір оренди землі, згідно якого  земельна ділянка площею 33,6 га із земель сільськогосподарського призначення Гранітненської сільської ради була передана відповідачу в оренду строком на 49 років. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, наданої в оренду, на момент підписання договору складала 348 140 грн. П. 9 зазначеного договору  встановлено орендну плату у розмірі  100 грн. за 1 га, яку орендар повинен вносити 2 рази на рік по 50 % до 15 серпня поточного року і до 15 листопада  поточного року.

 Згідно  розпорядження голови райдержадміністрації від 2 грудня 2008 року за № 493, зареєстрованого в управлінні юстиції 11 грудня 2008 року за № 11/287 затверджено Положення про орендну плату на земельні ділянки, розташовані у межах Тельманівського району Донецької області. Згідно довідки № 570 від 10 березня 2010 року  держземкому у Тельманівському районі , вартість земельної ділянки, розміром  33,6 га, що знаходиться у користуванні  відповідача станом на 11 березня 2010 року складає  451 893 грн. 25 коп.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Згідно ст. 627 ЦК України відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів  цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

У відповідності із ч. 1 ст. 632 та ч. 1 ст. 651 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до вимог ст. 15 Закону України „Про оренду землі” однією із  істотних умов договору оренди є   орендна плата  із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Згідно ст. 21 названого Закону, розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди

Як вбачається з договору оренди землі від 25.08.2004 р, розмір орендної плати  сторонами визначено 100 грн. за 1 га земельної ділянки, що є фіксованою ставкою і не залежить від нормативної  грошової оцінки наданої у оренду землі.

П. 12 договору передбачено, що  розмір орендної плати переглядається один раз на три роки: у разі зміни умов господарювання, передбаченого договором; погіршення стану  орендованої земельної ділянки не з вини  орендаря; в інших випадках, передбачених законом.( а.с. 5)

Відповідно до вимог ч. 1 ст.638 ЦК України  договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Після досягнення сторонами домовленості  з питань  орендної плати та інших істотних  умов договору, підписання договору та його реєстрації, він набуває чинності  та може бути змінений лише за взаємною згодою сторін, зокрема і в частині розміру орендної плати.

П.п. 9 -12 договору оренди землі не передбачено    орендну плату у відсотках від нормативно- грошової оцінки  землі ,  а відповідач заперечує проти  укладення додаткової угоди до договору про зміну  розміру  орендної плати, тому суд першої інстанції прийшов до правильного висновку  щодо відмови у задоволенні позову позивача.

Оскільки судом першої інстанції правильно та повно встановлені обставини справи, характер спірних правовідносин, правильно застосовані норми матеріального права, які регулюють ці правовідносини, помилкове посилання суду першої інстанції   на те, що позивачем не наведено обґрунтування розміру орендної плати , не спростовують правильність висновку суду  про відмову у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст. 303,307,308 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу  Тельманівської  районної державної адміністрації відхилити

Рішення Тельманівського районного суду Донецької області від 29 листопада 2010 року залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.

 Судді:

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація