Справа № 22а- 29542/11 Головуючий у 1 інстанції Федченко В.М.
Категорія 10.3.1. Доповідач Канурна О.Д.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2011 року м. Донецьк
Апеляційний суд Донецької області у складі:
Головуючого Осипчук О.В.
суддів Ткачук С.С., Канурної О.Д.
при секретарі Лавицькому Д.Д.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Донецьку адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області на постанову Амвросіївського районного суду Донецької області від 29 липня 2009 року за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області про поновлення строку звернення до суду, зобов’язання нарахувати та виплатити державну соціальну допомогу як дитині війни ,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Амвросіївського районного суду Донецької області від 29 липня 2009 року позов ОСОБА_1 задоволено частково: зобов’язано відповідача нарахувати та сплатити підвищення до пенсії позивачу як дитині війни з 13.07.2008 року по 31.12.2008 року з урахуванням фактично отриманих сум. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі УПФУ в Амвросіївському районі Донецької області просить постанову суду скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог, так як судом першої інстанції порушено вимоги матеріального права.
Справа розглядається в порядку письмового провадження.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач відноситься до соціальної групи «діти війни», перебуває на обліку у відповідача, отримує пенсію та має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Заслухавши суддю- доповідача, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд приходить до наступних висновків .
Враховуючи Положення Закону України від 02.12.2010 року № 2748-У1 " Про внесення змін до розділу Х11 " прикінцеві положення " Закону України " Про судоустрій і статус суддів "щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними
виплатами, зазначена справа розглядається за правилами КАС України цивільною
палатою Апеляційного суду Донецької області .
З обставин справи вбачається, що позивач ІНФОРМАЦІЯ_1, є дитиною війни, перебуває на обліку у відповідача, отримує пенсію та має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ст.1. Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення ( 2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Згідно ст.6. Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Дію ст. 6 Закону зупинено на 2006 рік згідно Закону України від 20.12.2995 року № 3235 –У « Про державний бюджет України на 2006 рік ».
Статтею 71 Закону України « Про Державний бюджет України на 2007 рік» дія статті 6 Закону Україні «Про соціальний захист дітей війни» також зупинена.
Згідно Рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 визнані такими, що не відповідають Конституції України, серед інших, положення статті 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік », якими була зупинена дія статті 6 Закону Україні «Про соціальний захист дітей війни».
Конституційним Судом України було відзначено , що положеннями Закону України «Про Державний бюджет України ча 2007 рік » не можуть скасовуватися чи змінюватися обсяги прав і обов'язків, пільг, компенсацій і гарантій громадян, передбачених іншими законами України, не можуть вноситись зміни, зупинятися дія чинних законів України, а також встановлюватися інше (додаткове) правове регулювання відносин, що є предметом інших законів України.
Тобто, положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» стосовно того, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсій підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком були чинними лише з 09.07.2007 року (день ухвалення рішення Конституційним Судом України) до 31.12.2007 року .
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007року внесено зміни до Закону після внесення змін передбачалось, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання; державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.
Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008року положення п.28 розділу 11 «Внесення змін до деяких законодавчих актів України», Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007року щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнані такими, що не відповідають Конституції України , положення ст. 6 вказаного Закону стосовно того, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсій підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком стали чинними лише з 22.05.2008року.
Таким чином, суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновку про задоволення позовних вимог позивача з 13 .07.2008 року по 31.12.2008 року.
Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог позивача за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 12.07.2008 року у зв’язку з пропуском строку звернення до суду.
При визначенні розміру підвищення відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовується розмір мінімальної пенсії за віком, який визначений ст.28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".
Суд першої інстанції правильно прийшов до висновку, що при вирішенні даного спору застосуванню підлягала ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".
При винесенні постанови судом 1 інстанції правильно встановлено обставини справи, не було порушено норм процесуального права та правильно застосовано норми матеріального права.
Доводи апеляційної скарги не обгрутовані і не спростовують висновків суду.
У відповідності до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області залишити без задоволення.
Постанову Амвросіївського районного суду Донецької області від 29 липня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою.
Головуючий: Судді: