АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-а-2414/11Головуючий по 1 інстанції
Категорія 10.3.2 Драник Н.П.
Доповідач в апеляційній інстанції
Бондаренко С. І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 вересня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоБондаренка С.І.,
суддівХрапка В.Д., Новікова О.М.
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси на постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 серпня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси, третя особа Управління МНС в Черкаській області про визнання дій щодо рішення комісії по перерахуванню пенсії неправомірними та зобов'язання управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси здійснити перерахування пенсії згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
в с т а н о в и л а :
В січні 2009 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси, третя особа Управління МНС в Черкаській області про визнання дій щодо рішення комісії по перерахуванню пенсії неправомірними та зобов'язання здійснити перерахування пенсії по заробітній платі згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він в складі зведеного загону протипожежної служби приймав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, в 30-кілометровій зоні з 6 по 25 червня 1986 року, всього 20 днів, з яких у ІІІ зоні небезпеки - 16 днів, у II зоні небезпеки - 4 дні.
Працівники зведеного загону несли службу безвиїзно протягом усього періоду по 24 години па добу. В стані бойового чергування (робочий час) 8 годин на добу, а решту - 16 годин знаходились в резерві в стані бойової готовності в зоні небезпеки ІІ.
05.08.2008 року постановою Соснівського районного суду м. Черкаси було зобов'язано Головне управління МНС в Черкаській області провести перерахунок заробітної плати за період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС згідно з чинним законодавством.
11.09.2008 року згідно наказу начальника Головного управління МНС України в Черкаській області він отримав довідку-перерахунок для пред'явлення до пенсійного фонду Придніпровського району та Головного управління в Черкаській області.
Позивач звертався із письмовою заявою до відповідача про проведення ним перерахунку його пенсії , але було відмовлено в перерахунку розміру пенсії.
Вважаючи такі дії Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси щодо не нарахування та невиплати йому пенсії по заробітній платі у розмірі, встановленому згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», неправомірними позивач просив суд зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси провести перерахунок пенсії по заробітній платі відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 серпня 2009 року позовні вимоги задоволено.
Визнано дії Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси щодо відмови в перерахуванні пенсії ОСОБА_5 – неправомірними.
Зобов’язано Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси зробити перерахунок пенсії ОСОБА_5 згідно Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та згідно довідки про заробітну плату від 11 вересня 2008 року № 314.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси, подало апеляційну скаргу в якій посилаючись на неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи ,невідповідність висновків обставинам справи та неправильне застосування норм матеріального права, просить скасувати рішення та ухвалити нове рішення яким в задоволенні позовних вимог відмовити.
Сторони , будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи , в судове засідання не з’явились , а тому суд ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідача, вивчивши та обговоривши матеріали справи судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції правомірно виходив з того , що призначена пенсія позивача підлягає перерахунку.
Відповідно до абзацу 12 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України, від 30.05.1997, № 523 "Про затвердження нового Порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали у зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, призначаються із заробітку, який вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо цей розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, у I зоні - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.
Як вбачається з матеріалів справи між позивачем та Головним управлінням МНС України в Черкаській області мав місце спір з приводу перерахунку заробітної плати для призначення пенсії , який був вирішений судом та постановою від 5 серпня 2008 року було зобов’язано Головне управління МНС України в Черкаській області провести перерахунок заробітної плати позивача за період його роботи по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з чинним законодавством.
Дана постанова набрала законної сили і була виконана відповідачем та видана відповідна довідка.
Таким чином у відповідача були відсутні підстави для відмови в перерахунку пенсії позивачу
При вказаних обставинах колегія суддів не находить підстав для скасування рішення суду першої інстанції.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.195,197,198,200,206 КАС України, колегія суддів ,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси залишити без задоволення.
Постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 серпня 2009 року залишити без змін .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам , які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.
Головуючий :
Судді :