Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1858771122


УХВАЛА

13 лютого 2025 року

м. Київ

справа № 203/7362/24

провадження № 61-22вп25

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Тітова М. Ю., розглянувши питання про визначення підсудності цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,

встановив:

У грудні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.

Ухвалою Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 06 січня 2025 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя надіслано до Верховного Суду для визначення підсудності.

Ухвала Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 06 січня 2025 року мотивована тим, що оскільки згідно зі змістом позовної заяви сторони у справі проживають за кордоном (м. Санкт-Йоганн-ін-Тіроль, округ Кіцбюель, Австрія), тому наявні підстави, передбачені статтею 29 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), для передачі справи до Верховного Суду для визначення підсудності.

06 лютого 2025 року до Верховного Суду надійшли матеріали цивільної справи № 203/7362/24.

У визначенні підсудності слід відмовити з огляду на таке.

Згідно зі статтею 29 ЦПК України підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому статтею 33 цього Кодексу, одноособово.

Таким чином, за змістом вказаної законодавчої норми підсудність справ за участю громадян України визначається ухвалою судді Верховного Суду в тому разі, якщо обидві сторони проживають за межами України.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що ОСОБА_1 є громадянкою України, місце проживання якої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 є громадянином України та його місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 (а. с. 43, 44, 51, 52).

Постановляючи ухвалу від 06 січня 2025 року, Кіровський районний суд м. Дніпропетровська виходив з того, що зміст позовної заяви свідчить про проживання сторін за кордоном, а саме, на території Австрії.

Разом з тим додані до позовної заяви матеріали не містять жодних належних та допустимих доказів на підтвердження факту проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за межами України.

Ураховуючи викладене, відсутні підстави для визначення Верховним Судом підсудності цієї справи в порядку, передбаченому статтею 29 ЦПК України.

Керуючись статтею 29 ЦПК України,

ухвалив:

Відмовити у визначенні підсудності цивільної справи № 203/7362/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.

Матеріали справи № 203/7362/24 повернути до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М. Ю. Тітов



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація