Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1858777616




У Х В А Л А

12 лютого 2025 року місто Київ

Справа № 366/1920/24

Апеляційне провадження № 22-ц/824/3467/2025

Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

судді-доповідача Стрижеуса А.М.

суддів: Поливач Л.Д., Шкоріної О.І.

перевіривши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 366/1920/24 від 10 жовтня 2024 року, виданого Іванківським районним судом Київської області про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожитий природний газ та судового збору , -

В С Т А Н О В И В :

10 жовтня 2024 року Іванківським районним судом Київської області видано судовий наказ, яким стягнуто з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Київоблгаз Збут» суму заборгованості за спожитий природний газ у розмірі 1 864,54 грн., а також судовий збір в розмірі 302,80 грн.

В обґрунтування заяви зазначає, що судовий наказ підлягає скасуванню оскільки борг був сплачений в повному обсязі 11 липня 2024 року, що підтверджується квитанцію про сплату боргу на рахунок ТОВ « Київоблгаз Збут».

Вивчивши подану заяву, суд вважає, що така підлягає поверненню заявнику, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Відповідно ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України У разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.

Відповідно до п. 3 ч.2 ст. 19 ПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Відповідно до ст. 23 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.

Відповідно до ч.1 ст. 24 ЦПК України апеляційні суди переглядають в апеляційному порядку судові рішення місцевих судів, які знаходяться у межах відповідного апеляційного округу (території, на яку поширюються повноваження відповідного апеляційного суду).

Системний аналіз зазначених норм свідчить про те, що чинним процесуальним законодавством не передбачено розгляд апеляційним судом заяви про скасування судового наказу.

Тому, заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу необхідно повернути заявнику та роз`яснити, що з такою заявою необхідно звертатися до суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст.185, 257, 356, 357 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 366/1920/24 від 10 жовтня 2024 року, виданого Іванківським районним судом Київської області про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожитий природний газ та судового збору- повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Суддя-доповідач: А.М. Стрижеус

Судді: Л.Д. Поливач

О.І. Шкоріна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація