Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1858791718

Справа № 277/155/25


У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та

відкриття провадження у справі


"13" лютого 2025 р.                                         смт Ємільчине


Суддя Ємільчинського районного суду Житомирської області Т.Г. Корсун, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

До Ємільчинського районного суду Житомирської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Відповідно до ч.6 ст.187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Згідно ч. 8 ст. 187 суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

Згідно відповіді №1116425 від 13.02.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру на запити сформовані засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» за параметрами запиту: дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 та прізвища імені по батькові ОСОБА_2 – за вказаними параметрами особу не знайдено.

Ознайомившись із позовною заявою та долученими документами, приходжу до такого висновку.

Відповідно до позовної заяви та копії паспорта ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 , виданого Олевським РВ УМВС України в Житомирській області 10 січня 2012 року, відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що за межами територіальної юрисдикції (підсудності) Ємільчинського районного суду Житомирської області.

Відповідно до ч.1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

За правилами альтернативної підсудності, встановленими ч. 2 ст. 28 ЦПК України, позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Тобто умовою для застосування підсудності за вибором позивача є документальне підтвердження факту перебування на утриманні малолітніх або неповнолітніх дітей, або неможливості за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

З довідки старости Руднє-Іванівського старостинського округу Ємільчинської селищної ради Житомирської області О. Дідуса від 10.02.2025 за № 176 вбачається, що ОСОБА_1 , 1998 року народження та її дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 дійсно зареєстровані та проживають в АДРЕСА_2 . Дитина знаходиться на утримані матері.

Оскільки предметом цього позову є розірвання шлюбу та до позовної заяви позивачем додано підтвердження проживання разом з малолітньою дитиною, яка знаходиться на її утримані на території Звягельського району Житомирської області, це надає їй право обрати альтернативну підсудність справи, відповідно до ч. 2 ст. 28 ЦПК України, а тому суд приходить до висновку про наявність підстав для розгляду справи за зареєстрованим місцем проживання позивача.

Позовна заява подана з дотриманням вимог статей 175-177 ЦПК України, справа підсудна Ємільчинському районному суду Житомирської області, відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно ч. 10 ст. 187 ЦПК України, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Пунктом 1 частини 2 статті 19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно частини 4 статті 19 ЦПК України та статті 274 ЦПК України дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження та викликом відповідача в судове засідання шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 175, 177, 187, 274 ЦПК України, суддя,


П О С Т А Н О В И В:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та викликати відповідача в судове засідання шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Призначити справу до судового розгляду на 06 березня 2025 року о 10 год. 30 хв. в приміщенні Ємільчинського районного суду Житомирської області (селище Ємільчине, вул. Незалежності, буд. 2).

Відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі має право подати письмовий відзив разом з доказами, що обґрунтовують доводи заперечень, та може заявити клопотання щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів позивачу повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Копію ухвали надіслати учасникам судового розгляду, а відповідачу також надіслати копію позовної заяви та доданих документів на адресу зазначену в позовній заяві.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://em.zt.court.gov.ua.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т. Г. Корсун




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація