Судове рішення #18632886

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


                                                                                                     08000, Київська область, смт. Макарів, вул. Фрунзе, 35


"26" вересня 2011 р.                                                                       






П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

26 вересня 2011 р.                                                                                  Справа № 2-а-8735/11

Макарівський районний суд Київської області у складі головуючого судді Тандира О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації про визнання дій протиправними та встановлення статусу інваліда війни, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, (далі – позивач ) звернувся з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області (далі –Управління праці, відповідач), третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації, в якому зазначив що відповідач неправомірно відмовив йому у встановленні статусу інваліда війни, у зв’язку з чим просив визнати таку відмову неправомірною та зобов’язати останнього встановити йому такий статус та видати відповідне посвідчення.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що він є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії та є безпосереднім учасником ліквідації наслідків цієї аварії, внаслідок чого отримав 1-у групу інвалідності, а тому у відповідності до вимог п. 9 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»№ 3551-XII від 22.10.1993 року (далі –Закон № 3551-XII) та п. 10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302, (далі –Положення) має право на статус та посвідчення інваліда війни.

В судове засідання позивач  позивач не прибув, подав до суду заяву, в якій просив слухати справу у його відсутності, позовні вимоги підтримав.

Відповідач  представника в судове засідання не направив, причини неявки представника суду не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації –свого представника в судове засідання не направила, причини неявки представника суду не повідомила, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.   

Відповідно до п. 9 ст. 7 Закону № 3551-XII, до інвалідів війни належать інваліди з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.   

Відповідно до п. 7 Положення «посвідчення інваліда війни»видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Згідно з п. 10 Положення посвідчення інваліда війни видається на підставі довідки МСЕК про групу та причину інвалідності.

Як встановлено судом, позивач є особою, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС 1-ої категорії, та є учасником ліквідації наслідків цієї аварії, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_1, та вкладкою до нього.

Згідно довідки МСЕК сер. 218-АА №000454 позивачу встановлена 1-а група інвалідності по причині захворювання, пов’язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Позивач в 1986 році у зв’язку з аварією на ЧАЕС, неодноразово залучався до виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується розпорядчими та іншими документами, зокрема, схемою робочого маршруту майстра поліського держлісгоспу ОСОБА_1, під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від 15.12.1997 року, довідкою Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи № 01-04/1642 від 05.11.2010 року, копією трудової книжки.

Оскільки позивач є інвалідом з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, відмова відповідача у встановленні позивачу статусу інваліда війни та видачі відповідного посвідчення є неправомірною.

Керуючись ст.ст. 19, 92 Конституції України, ст. ст. 11, 14, 70-72, 86, 94, 99, 100, 159 -163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -     

п о с т а н о в и в :   

 Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації про визнання дій протиправними та встановлення статусу інваліда війни –задовольнити.

Визнати неправомірними відмову Управління праці та соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області щодо встановлення ОСОБА_1 статусу інваліда війни та видачі посвідчення.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області встановити ОСОБА_1 статус інваліда війни та видати відповідне посвідчення.

Постанова може бути оскаржена через суд, що її ухвалив, до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її отримання.

Постанова, якщо її не було оскаржено, набирає законної сили після закінчення строків на її апеляційне оскарження. В інакшому разі постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий           /підпис/          О.В.Тандир

    З оригіналом згідно                                                                  О.В. Тандир

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація