Судове рішення #1863556
№2-п-2041/07

№2-п-2041/07

 

РІШЕННЯ

Іменем України

 

02 липня 2007 р.                                                                               м.  Житомир

Богунський районний суд м.  Житомира у складі:

головуючого - судді Григорусь Н.Й.

при секретарі Лисенко Н.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.  Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2,  ОСОБА_3

про встановлення порядку користування земельною ділянкою,

 

 встановив:

 

Позивач звернулась з позовом до суду,  в якому просить встановити порядок користування земельною ділянкою по АДРЕСА_1,  посилаючись на те,  що відповідачі добровільно відмовляються встановити такий порядок відповідно до ідеальних частин у домоволодінні.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила встановити порядок користування ділянкою за другим варіантом експертизи.

Відповідач ОСОБА_3. в судовому засіданні позов не визнав,  оскільки вони користуються земельною ділянкою і інший варіант її розподілу не буде задовольняти їх потреби,  а тому не має підстав для встановлення іншого порядку користування.

Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав і вважав їх безпідставними,  оскільки після укладання договору міни,  квартира,  що належала відповідачам збільшилась у ціні і його влаштовує встановлений порядок користування земельною ділянкою.

Вислухавши сторін,  дослідивши матеріали справи,  з урахуванням меж заявлених позовних вимог,  суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено,  що сторони є співвласниками будинку АДРЕСА_1. При цьому позивачу належить 46/100 частини,  відповідачам - по 54/200 частини. Рішенням Житомирського міськвиконкому від 05.06.1962 р. № 491 за спірним домоволодінням закріплено земельну ділянку розміром 395 кв.м.  Сторони не можуть дійти згоди щодо порядку користування цією земельною ділянкою,  тому такий порядок встановлюється судом.  При цьому суд виходить з вимог  ст.  88,  120 Земельного кодексу України,  згідно яких при переході власності на будівлю право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі,  якщо інше не передбачено договором відчуження та учасник спільної часткової власності відповідно до розміру своєї частки має право на отримання її в володіння,  користування. За ухвалою суду була проведена судова експертиза на предмет визначення варіантів встановлення порядку користування земельною ділянкою. Найбільш сприятливим варіантом встановлення порядку користування земельною ділянкою є другий варіант висновку експерта. За цим варіантом сторонам виділяються земельні ділянки,  які передбачають відокремлене користування співвласниками спірною земельною ділянкою,  при цьому розташування на земельній ділянці самовільно зведених та не узаконених споруд судом до уваги не береться.

Суд відхиляє існуючий порядок користування земельною ділянкою,  за яким розмір ділянок не відповідає розміру часток сторін у власності на будинок.

Керуючись  ст.  ст.  10,  11,  60,  212-215 ЦПК України,   ст.  88,  120 Земельного Кодексу України,  суд -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Встановити порядок користування земельною ділянкою за адресою АДРЕСА_1за другим варіантом висновку експерта № 2686 від 12.03.2004 р.

Виділити в користування ОСОБА_1.  земельну ділянку площею 177 м2 ,  яка проходить по точках Ж-М-Н-О-П-Г-Д-Е-Є-Ж.

Виділити в користування ОСОБА_3. та ОСОБА_2. земельну ділянку площею 207 м2,  яка проходить по точках А-Б-В-Г-П-О-Н-М-Ж-З-И-І-К-Л-А.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1по 8, 50 грн. сплаченого судового збору та по 75 грн. витрат за проведення експертизи.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь держави по 3, 75 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду та апеляційної скарги поданої протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація