Судове рішення #1866698
Справа №2-70/08

Справа №2-70/08

РІШЕННЯ                                          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«7» лютого 2008 року Сумський районний суд Сумської області у складі:

Головуючого   -    судді Моісеєнко О.М.,

При секретарі              Супрун A.M.,

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми справу за позовом

ОСОБА_1

ОСОБА_2

До В.Вільмівської сільської ради Сумського району

КП «СМБТІ»

3-я особа: Відділ містобудування, архітектури та ЖКГ Сумської РДА

Про визнання самочинних переобладнань законними,

Встановив: Позивачі звернулись до суду з тих підстав, що їм на праві спільної часткової власності належить домоволодінняАДРЕСА_1. У 2007 році у вказаному будинку були здійснені переобладнання: шляхом перенесення перегородки кухня площею 6,4 кв.м. та житлова кімната площею 9,0 кв.м. були переобладнані в житлові кімнати площами 7,5 кв.м. та 9,0 кв.м. Оскільки переобладнання здійснені без відповідних дозволів, вони є самочинними. Просили визнати вказані переобладнання законними.

Представник відповідача та 3-х осіб для розгляду справи до суду не з»явились, просили справу слухати без їх участі. Заперечення проти позову надало КП «СМБТІ» з тих підстав, що переобладнання здійснене без дозволу виконкому місцевої ради.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 належить 2/3, а позивачу ОСОБА_2 - 1/3 частини домоволодіння АДРЕСА_1 на підставі свідоцтв про право на спадщину (а.с.7,10,12,21).

Згідно даних технічного паспорту від 13 лютого 1987 року, приміщення 1 площею 9,2 кв.м. рахується як житлова кімната, приміщення 2 пощею 6,4 кв.м - як кухня (а.с.19). На теперішній час шляхом перенесення перегородки фактично приміщення 1 переобладнане в житлову кімнату площею 7,5 кв.м., а приміщення 2 - також в житлову кімнату площею 9,0 кв.м. (а.с.16). Переобладнання здійснене без відповідних дозволів і є самочинним.

За висновками пожежного, санітарного та архітектурного контролю, переобладнання здійснене без порушень будівельних норм та правил(а.с.22-25), тому може бути визнане законним.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст.213,215,218 ЦПК України, ст..З76ЦПК України, суд

Вирішив: Позов задовольнити.

Визнати законним переобладнання у житловому будинку АДРЕСА_1 Сумської області, а саме: кухні площею 6,4 кв.м. та житлової кімнати 9,2 кв.м. в житлову кімнату площею 7,5 кв.м. та житлову кімнату площею 9,0 кв.м.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга - протягом двадцяти днів з дня подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація