РІШЕННЯ
іменем України.
Справа номер 2-372/200р.
ЗО липня 2007 року Славутицький міський суд, Київської області, у складі: головуючого: Малишенко Т.О. при секретарі: Журавській Л.Ф. за участі прокурора Василенко СВ. представника позивача: Дудинської В.М. , відповідачаОСОБА_1
Розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Органу опіки та піклування виконавчого комітету Славутицької міської Ради Київської області до ОСОБА_1, зацікавлена особа прокурор м. Славутича - про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на дитину,
встановив.
Орган Опіки та Піклування виконавчого комітету Славутицької міської Ради Київської області звернувся до суду із позовною заявою про відібрання дитини відОСОБА_1, без позбавлення її батьківських прав, а також стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини.
На попередньому судовому засіданні представник позивачів позовні вимоги підтримала в повному об.ємі, просила відібрати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 від відповідачки без позбавлення її батьківських прав, оскільки вона не піклується про його здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток. Крім того, просили стягнути з ОСОБА_1 аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень на користь малолітньої дитини, передати малолітню дитину Органу опіки та піклування для подальшого його влаштування.
Відповідач ОСОБА_1., у попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю, повідомила суду що не в змозі утримувати малолітнього сина ОСОБА_2, не може опікуватись ним, так як хоче працевлаштуватись.
Оскільки відповідач позовні вимоги визнала в повному об'ємі, то сторони просили розглянути справу по суті, тому при таких обставинах справи, суд вирішив продовжити слухати справу по суті і виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
2
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрована за адресоюАДРЕСА_1Вона є матір'ю двох малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, яким опікується рідна мати відповідачки - ОСОБА_4, і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у Ріпкинському пологовому будинку Чернігівської області, у зв'язку з важким станом здоров'я ОСОБА_2 був переведений до відділення інтенсивної терапії новонароджених Чернігівської обласної дитячої лікарні та перебував там на лікуванні до 12.02.2007 року, а з 12.02.2007 року був переведений до Ріпкинської центральної районної лікарні. Матір новонародженого - ОСОБА_1., не цікавилась станом здоров'я останнього, дана сім'я з 09.02.2007 року перебуває під соціальним супроводом.
Відповідно до вимог ч.2 статті 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що відповідач не виконує своїх обов'язків, покладених на неї ст. 150 Сімейного Кодексу України.
ОСОБА_1., залишила новонародженого в лікувальних закладах і жодного разу не провідала дитину, не поцікавилась станом її здоров'я, хлопчик ОСОБА_2 перебуває повністю на державному утриманні. Хоча з матеріалів справи вбачається, що службою раннього втручання центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надана допомога в оформленні реєстрації народження дитини в органах реєстрації актів цивільного стану, оформленні документів на державні соціальні виплати у зв'язку з народженням дитини так як малозабезпеченій сім'ї, встановленні статусу одинокої матері.
20 лютого 2007 року ОСОБА_1., забрала дитину з Ріпкинської районної лікарні Чернігівської області додому в м. Славутич, але як вбачається з наданих документів, зауваження, рекомендації та поради соціального працівника щодо необхідності проходження медичного обстеження дитини неврологом та хірургом, поради щодо виховання та утримання дитини ігнорує, до уваги не бере, тим самим нехтує здоров'ям сина, оскільки 18.05.2007 року ОСОБА_2 було госпіталізовано до дитячого відділення МСЧ-5.
Про відсутність належної уваги та турботи про малолітню дитину з боку відповідачки свідчать медичні довідки та акти обстеження житлово-побутових умов.
За час перебування малолітньої дитини у лікарні, відповідач прийшла тільки один раз, більше його не відвідує, ні усно, ні письмово не цікавився станом здоров'я малолітньої дитини.
На підставі наведеного судом зроблено висновок, що відповідач ухиляється від обов'язку по вихованню дитини, не проявляє до неї належної матеріальної турботи, хоча має таку можливість, що підтверджується наданими документами до позовної заяви. Тому суд вважає, що в даному випадку є
підстави для відібрання від відповідача дитини ОСОБА_2, що в даному випадку є доцільним і відповідає його інтересам.
Крім того, відповідно до вимог ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги до їх повноліття. При цьому при визначенні розміру аліментів, які підлягають до стягнення з платника, суд повинен враховувати обставини передбачені ст. ст. 182, 200 Сімейного Кодексу України. Суд вважає, що вимоги в частині стягнення аліментів в даному випадку підлягають задоволенню, а розмір аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 300 гривень в даному випадку обґрунтований.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 130, 174, 209, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 150, 170 Сімейного кодексу України, суд
вирішив:
Позовну заяву задовольнити.
Відібрати без позбавлення батьківських прав від ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 дитину: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі 300 гривень кожен місяць. Строк стягнення розпочати з 12.07.2007 року.
Передати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, Органу опіки та піклування для подальшого його влаштування.
Стягнути зОСОБА_1, Судовий Збір у розмірі 51 гривні.
Стягнути зОСОБА_1, на користь Органу Опіки та Піклування виконкому Славутицької міської Ради Київської області витрати за інформаційно-технічне забезпечення у сумі 7 гривень 50 копійок.
Допустити негайне виконання рішення у межах платежу аліментів за один місяць.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.