Судове рішення #1867970
Справа № 2-1695/2007 рік

Справа № 2-1695/2007 рік

РІШЕННЯ

 Іменем   України

18 липня 2007 року     Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                          судді Кафтанова В.В.,

при секретарі                         Макаренко Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  про продовження строку для прийняття спадщини,  -

 

встановив:

 

В червні 2007 р. позивачка звернулася до суду із позовом про продовження строку для прийняття спадщини,  посилаючись на те,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама ОСОБА_3,  після її смерті відкрилася спадщина,  яка складається з земельної частки (паю),  що знаходиться у колективній власності КСП Агрофірма "Рубежівська". Вказує,  що вона та відповідач є спадкоємцями першої черги. Спадкоємці разом з матір'ю на день її смерті проживали в одному будинку. В даний час заявниця звернулася до державної нотаріальної контори м.  Ірпеня для отримання свідоцтва про право власності на спадкову землю,  однак їй відмовили оскільки вона не звернулися в шестимісячний термін після смерті матері.

В установлений законом строк з заявою про прийняття спадщини,  до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини позивачка не звернулась в зв'язку з тим,  що вона часто хворіє,  має похилий вік та юридично не обізнана в даних питаннях.

В зв'язку із викладеним позивачка просила продовжити їй строк,  для прийняття спадщини,  яка відкрилась після смерті ОСОБА_3,  яка померла ОСОБА_3

В судовому засіданні позивачка заявлений позов підтримала,  підтвердила обставини,  викладені в позовній заяві,  просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі і визначити строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3,  яка померла ОСОБА_3,  в три місяці.

Відповідач в судовому засіданні заявлений позов визнав та не заперечував проти його задоволення.

Суд,  заслухавши пояснення позивача,  вивчивши матеріали справи,  вважає заявлений позов таким,  що підлягає до задоволення,  виходячи із наступного.

Так,  в судовому засіданні встановлено,  що ОСОБА_3 померла ОСОБА_3,  за життя їй належало на праві власності 3, 07 га земельної частки (паю),  що знаходиться у колективній власності КСП Агрофірма "Рубежівська" в с.  М.  Рубежівка Києво -Святошинського району на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай),  реєстраційний № 48 від 23.08.2000 року,  виданого головою Києво -Святошинської районної державної адміністрації. Наведені обставини стверджуються копією свідоцтва про смерть,  копією договору дарування,  копіями свідоцтв про народження та одруження (а. с.  3-7).

Також в судовому засіданні було встановлено,  що спадкоємцями першої черги за законом після смерті ОСОБА_3 є позивачка ОСОБА_1  і відповідач ОСОБА_2 ,  як діти спадкодавця. Після смерті ОСОБА_3 предмети домашньої обстановки і вжитку перейшли до позивачки та відповідача,  вони доглядають за будинком,  вносять всі необхідні платежі,  користуються будинком і в них знаходяться всі необхідні спадкодавцю особисті речі та документи. Наведені обставини стверджуються поясненням

 

2

позивачки та відповідача,  свідка ОСОБА_4,  копією свідоцтва про смерть,  копією договору дарування,  копіями свідоцтв про народження та одруження,  сертифікатом на право на земельну частку (пай) (а. с.  3-7).

Відповідно до  ст.  1272 ЦК України,  за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Так,  в судовому засіданні встановлено,  що строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 закінчився 17.12.2006 року.

Судом також встановлено,  що позивачка не змогла звернутися до державної нотаріальної контори м.  Ірпеня для отримання свідоцтва про право власності на спадкову землю в шестимісячний термін,  оскільки в належних її матері документах її ім'я значиться ОСОБА_3,  а в свідоцтві про народження позивачки помилково значиться ОСОБА_3.

Наведені обставини стверджуються поясненнями позивача та відповідача,  висновком начальника відділу РАЦС Ірпінського міського управління юстиції Київської області від 24.04.2007 р.,    (а.с. 31).

Оскільки позивачка пропустила строк для прийняття спадщини із поважної причини,  суд вважає за можливе визначити їй додатковий строк,  достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини,  в три місяці.

Таким чином,  суд задовольняє заявлені позивачкою позовні вимоги в повному обсязі.

В зв'язку із задоволенням позовних вимог в повному обсязі суд стягує із відповідача на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7, 50 грн.,  на користь держави судовий збір в розмірі 8, 50 грн.

На підставі  ст.   ст.  1216,  1221,  1222,  1258,  1261,  1268,  1272 ЦК України,  керуючись  ст.   ст.  10, 11,  60, 209, 212,  214-215 ЦПК України,  суд,  -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

ОСОБА_1 визначити додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1  в три місяці,  починаючи із моменту набрання рішенням законної сили.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7, 50 грн. та судовий збір в розмірі 8, 50 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції,  або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений  ст.  294 ЦПК України,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація