Судове рішення #1868113
Справа № 2-1986\06 2007 р

Справа № 2-1986\06 2007 р.

 

РІШЕННЯ

Іменем України

 

18 травня 2007 р. Голосіївський районний суд м.  Києва в складі

головуючого судді:               Нежури В.А.

при секретарі:                       Тищенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  3-ті особи ОСОБА_4. ,  ОСОБА_5. про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням та вселенні

 

ВСТАНОВИВ

 

Позивач звернувся в суд із позовом до відповідачів про вселення його у кімнати площею 19, 0 кв.м.  і 7, 6 кв.м.  у квартирі АДРЕСА_1та зобов'язанні відповідачів не чинити перешкоди в користуванні вказаними кімнатами.

Позивач підтримав заявлені вимоги в судовому засіданні,  зазначивши,  що згідно із судовим рішенням між власниками квартири був визначений порядок користування її жилими приміщеннями,  за яким ОСОБА_4.  надана в користування кімната площею 14, 8 кв.м. ,  а всім іншим власникам трьом її синам - ОСОБА_1.ОСОБА_5. і ОСОБА_2 всі інші кімнати. Але відповідач ОСОБА_2. і його дружина ОСОБА_6.  займають дві кімнати площею 7, 6 кв.м.  і 19 кв.м.  і перешкоджають його користуванню вказаними жилими приміщеннями. Вважає такі дії відповідачів,  оскільки вказаним рішенням суду порядок користування жилими приміщеннями між ним і його братами не був визначений.

Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні проти позову заперечував.

Інші учасники процесу в судове засідання не з'явилися,  будучи повідомленими належним чином про час і місце слухання справи; у зв'язку із чим суд вважає можливим розглянути справу без їх участі за наявними у справі доказами.

Вислухав пояснення позивача,  відповідача ОСОБА_2.,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно  ст.  104 ЖК України,  член сім'ї наймача вправі вимагати,  за згодою інших членів сім'ї,  які проживають разом з ним укладання з ним окремого договору найму,  якщо жилу площу,  що припадає на нього може бути виділене у вигляді приміщення,  яке відповідає вимогам  ст.  63 ЖК України,  а саме,  це повинно бути ізольоване приміщення,  що складається з однієї або кількох кімнат,  за розміром не меншим від встановленого для надання одній особі ( ст.  48 ЖК України),  не зв'язане з іншою кімнатою спільним входом.

Встановлено,  що ОСОБА_4. ,  ОСОБА_2,  ОСОБА_5. і ОСОБА_1. є співвласниками в рівних частках АДРЕСА_1 (а.с- 10).

Відповідачка ОСОБА_6. ,  дружина ОСОБА_3. має право користування жилою площею у спірній квартирі (а.с.  - 8).

 

Рішенням Апеляційного суду м.  Києва від 17.11.2006 року був частково задоволений позов ОСОБА_4  згідно якого позивачці в АДРЕСА_1 була надана в користування і володіння кімната площею 14, 8 кв.м. ,  а відповідачам ОСОБА_2, ОСОБА_5.,  ОСОБА_1 залишені в загальному користуванні кімнати площею 19, 0,  9, 9,  16, 9 і 7, 6 кв.м. ,  місця загального користування квартири залишені в спільному користуванні її співвласників (а.с- 7).

Позивач звернувся в суд із позовом про вселення його у кімнати площею 19, 0 кв.м.  і 7, 6 кв.м.  кв. АДРЕСА_1та зобов'язанні відповідачів не чинити перешкоди в користуванні вказаними кімнатами. Відповідач ОСОБА_2 не заперечував того,  що він разом із сім'ю користується вказаними двома кімнатами.

Суд визнав обгрунтованими вимоги позивача з тих підстав,  що рішенням суду від 17.11.2006 р. кімнати площею 19, 0,  9, 9,  16, 9 і 7, 6 кв.м.  залишені в загальному користуванні інших співвласників - ОСОБА_2, ОСОБА_5.,  ОСОБА_1,  тоб то порядок користування кімнатами між ними рішенням суду не був визначений,  а тому всі вони рівні у своєму праві на їх користуванні і володінні.

З огляду на це,  фактично встановлений порядок користування жилими приміщеннями,  у разі не згоди із ним одного із співвласників,  в даному випадку позивача ОСОБА_1.,  слід визнати таким,  що порушує його права,  а пред'явлений позов таким,  що підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене та керуючись  ст.  ст.  63,  64, 104 ЦК України,   ст.   ст.  10, 11,  58-60,  212-215 ЦПК України,  суд-

 

ВИРІШИВ

 

Позов задовольнити.

Вселити ОСОБА_1 у кімнати площею 19, 0 кв.м.  і 7, 6 кв.м.  у квартирі АДРЕСА_1

Зобов'язати ОСОБА_2 і ОСОБА_2 не чинити перешкоди ОСОБА_1 в користуванні вказаними кімнатами.

Рішення суду набирає законної сили післяг закінчення 10 - денного строку для подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження подано,  але апеляційна скарга не була подана у 20 - денний строк,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація