Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1870838895

Справа № 139/100/25

Провадження № 3/139/35/25


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И


25 лютого 2025 року селище Муровані Курилівці


Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Ліщина Т.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (у тексті – КУпАП) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої, громадянки України, має на утриманні четверо малолітніх і неповнолітніх дітей, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,


У С Т А Н О В И В:

13.02.2025 до Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області з Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області надійшла справа про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП відносно ОСОБА_1 .

Згідно абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів Національної поліції, у тому числі за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Відповідно до статті 221 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 184 КУпАП, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (ч. 1 ст. 276 КУпАП).

Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення (ст. 8 КУпАП).

Враховуючи наведене, протокол про адміністративне правопорушення складено уповноваженою на те посадовою особою, а справа підвідомча Мурованокуриловецькому районному суду Вінницької області.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Відповідно до вимог ст. ст. 251, 252, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст. 9 КУпАП).

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 775800, складеного 03.02.2025 за адресою: Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Нишівці, вул. Соборна, буд. 22 інспектором ЮП СПД 1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області, капітаном поліції Хрущем С.В., 26.01.2025 в АДРЕСА_1 за місцем постійного проживання громадянка ОСОБА_1 залишила свої неповнолітніх дітей без нагляду дорослих з 6:30 год. до 20:00 год. Також у протоколі зазначено, що під час перевірки умов проживання в будинку був безлад, чим остання порушила вимоги ст. 150 Сімейного кодексу України, яка встановлює обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини.

Тобто своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання на розгляд справи 25.02.2025 не з`явилася. Судова повістка, надіслана 14.02.2025 ОСОБА_1 за її зареєстрованим місцем проживання, вказаним у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 775800 і паспорті громадянина України, повернулася до суду без вручення. Разом з тим в матеріалах справи міститься власноручно написана і підписана заява ОСОБА_1 , адресована голові Мурованокуриловецького районного суду, в якій вона просить розглянути протокол ВАВ № 775800 без її участі.

У відповідності до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

У рішенні Європейського суду з прав людини (у тексті - ЄСПЛ) від 03.04.2008 № 3236/03, § 41 «Пономарьов проти України» суд вказав, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Крім того, як наголошує у своїх рішеннях ЄСПЛ, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Також суд звертає увагу, що на офіційному веб-порталі «Судова влада України» будь-яка особа в онлайн-режимі може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи та стадії її розгляду, дату і час кожного судового засідання у всіх справах, які розглядаються судами України.

За таких обставин, справа вирішується за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП, а саме як мати малолітніх і неповнолітніх дітей ухилилася від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання своїх дітей, і повинна нести передбачену законом відповідальність.

Факт ухилення ОСОБА_1 від виконання обов`язку батьків щодо виховання своїх малолітніх і неповнолітніх дітей підтверджується обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 775800 від 03.02.2025, наявними у справі поясненнями ОСОБА_1 від 29.01.2025, фотоматеріалами з будинку, у якому вона проживає зі своїми дітьми, копіями чотирьох свідоцтв про народження дітей, у яких ОСОБА_1 вказана їх матір`ю.

Беручи до уваги наведене, враховуючи суспільну небезпеку та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушниці, ступінь вини і її визнання ОСОБА_1 , не встановлення судом обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, передбачених ст. ст. 34, 35 КУпАП, перебування на утриманні чотирьох малолітніх і неповнолітніх дітей, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Відповідно до приписів ч. ч. 1, 2 ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Дослідивши та оцінивши наявні у матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винної, яка визнала свою вину, заявила, що з викладеним в протоколі погоджується, зобов`язується виконувати обов`язки до догляду за дітьми, беручи до уваги, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягається вперше, приходжу до висновку, що можливим та правильним є призначення їй покарання, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 184 КУпАП у виді попередження.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення. Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір справляється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Тому, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. 36, ч. 1 ст. 184, ст. ст. 268, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,


П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП та притягнути її до адміністративної відповідальності за цією статтею у виді попередження.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області.




Суддя Тарас ЛІЩИНА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація