- яка притягається до адмін. відповідальності: Васільєв Олександр Сергійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 366/193/25
Провадження № 3/366/317/25
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 лютого 2025 року селище Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Мовчан В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
22.01.2025 до Іванківського районного суду Київської області надійшов протокол та матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, головуючим суддею визначено суддю Мовчана В.В. Розгляд справи призначено на 06.02.2025 та оголошено перерву у справі до 20.02.2025.
У судове засідання з`явився ОСОБА_1 . Вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Заперечував факт здійснення ДТП та залишення місця події.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
У судовому засіданні досліджені наступні докази:
-протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 285965 від 16.01.2025, в якому викладено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення;
-копія протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 285963 від 16.01.2025 відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП;
-копія письмових пояснень ОСОБА_2 ;
-копія письмових пояснень ОСОБА_3 ;
-копія письмових пояснень ОСОБА_4 .
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 285965, складеного старшим інспектором СРПП ВП № 1 Вишгородського РУП капітаном поліції Богушем Л.В.: 16.01.2025 о 14 год. 20 хв. в с.Верхолісся по вул. Пашинських, Вишгородського району, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Mitsubishi Lancer Х, державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи причетним до ДТП, залишив місце події, чим порушив вимоги п. 2.10 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ст. 122-4 КУпАп.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлений Правилами дорожнього руху, які затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 №1306.
Пунктом 11 частини першої статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Відповідно до частини п`ятої статті 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Відповідно до п. 2.10. «а», «б», «в», «г», «ґ», «д», «е», «є» ПДР України, у разі причетності до ДТП, водій зобов`язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог п. 9.10 цих Правил; не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди; вжити можливих заходів для надання медичної допомоги потерпілим, то що.
Диспозицією ст. 122-4 КУпАП, яку інкриміновано ОСОБА_1 , передбачено адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Склад адміністративного правопорушення це передбачена нормами права сукупність об`єктивних і суб`єктивних ознак, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.
Відповідно до роз`яснень, що містяться в п. 1.10 ПДР України, під залишенням місця дорожньо-транспортної пригоди слід розуміти дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення поліцейськими заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.
Тобто, з суб`єктивної сторони правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП характеризується наявністю виключно прямого умислу.
За змістом ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення вважається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила усвідомлювала протиправний характер свого діяння, передбачала його шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 285965, 16.01.2025 о 14 год. 20 хв. в с.Верхолісся по вул. Пашинських, Вишгородського району, ОСОБА_1 , будучи причетним до ДТП, залишив місце події.
Однак досліджені письмові пояснення, які містяться в матеріалах справи, не підтверджують зазначеного факту, оскільки ні ОСОБА_2 , ні ОСОБА_4 не знаходилися під час вчинення ДТП в с.Верхолісся, та не можуть підтверджувати чи спростовувати факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП. Пояснення, надані ОСОБА_3 , не стосуються обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 285965.
Виходячи з вищевикладеного, беручи до уваги факт заперечення ОСОБА_1 факту вчинення ДТП та залишення місця пригоди, суд вважає, що обставини, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення не підтверджені належними та допустимими доказами по справі.
Для притягнення особи до адміністративної відповідальності, необхідно довести наявність в її діях (бездіяльності) складу та події адміністративного правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення не є самостійним доказом, а тому має оцінюватись у сукупності з усіма наявними матеріалами справи і не може бути єдиним доказом винуватості особи.
Таким чином, суд не має достатніх підстав для визнання, поза розумним сумнівом, винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП, не може бути підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності, оскільки фактичні обставини, викладені у протоколі, не підтверджуються сукупністю доказів, а отже, протокол не відповідає вимозі щодо його достовірності.
Таким чином, суд, дослідивши та оцінивши матеріали справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прийшов до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
З огляду на вказане, провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Статтею 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У зв`язку із закриттям провадження у справі судовий збір не стягується.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 124, 245, 247, 251, 280, 283, 288 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт громадянина України НОМЕР_2 від 20.07.2009) до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Віталій МОВЧАН
- Номер: 3/366/317/25
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 366/193/25
- Суд: Іванківський районний суд Київської області
- Суддя: Мовчан В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.01.2025
- Дата етапу: 22.01.2025
- Номер: 3/366/317/25
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 366/193/25
- Суд: Іванківський районний суд Київської області
- Суддя: Мовчан В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.01.2025
- Дата етапу: 22.01.2025
- Номер: 3/366/317/25
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 366/193/25
- Суд: Іванківський районний суд Київської області
- Суддя: Мовчан В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.01.2025
- Дата етапу: 20.02.2025
- Номер: 3/366/317/25
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 366/193/25
- Суд: Іванківський районний суд Київської області
- Суддя: Мовчан В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.01.2025
- Дата етапу: 20.02.2025