2-1406/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2007 року м. Добролїлля
Добропільський міськрайонний суд Донецькой області у складі:
головуючого судді Таніча Л.М.
при секретарі Данилко Л.В.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Добропілля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Білозерської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
ВСТАНОВИВ:
13 липня 2007 року ОСОБА_1. звернувся до Добропільського міськрайонного суду з позовом до виконкому Білозерської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач в обґрунтування своїх вимог пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді двокімнатної квартириАДРЕСА_1
Позивач пояснив, що за домовленістю між ним і його братом ОСОБА_3 вищевказане спадкове майно після смерті матері повинен був прийняти його брат ОСОБА_3, але в ІНФОРМАЦІЯ_2 він помер, так і не прийнявши спадщину.
Коли позивач звернувся до Добропільської міської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, йому було відмовлено в зв'язку з тим, що ним було пропущено встановлений законом строк для подачі заяви.
Позивач просить продовжити строк для прийняття спадщини строком на 6 місяців.
У судовому засіданні ОСОБА_1. свої позовні вимоги підтримав, просить суд їх задовольнити.
Представник відповідача Білозерської міської ради в судове засідання не з'явився надавши письмову заяву в якій просить суд розглянути справу за його відсутності.
Заслухавши пояснення позивача , вивчивши матеріали справи, суд вважає що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню за наступними підставами.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_4, яка є рідною матір'ю позивача ОСОБА_1. Після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді двокімнатної квартири АДРЕСА_1
На підставі ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але в час відкриття спадщини не проживав постійно з заповідачем, повинен подати в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини.
Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Згідно вимог ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
З пояснень позивача ОСОБА_1. вбачається, що його мати ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті, позивач не подав своєчасно заяву про прийняття спадщини, оскільки вважав, що спадщина вже прийнята його братом ОСОБА_3.
Відповідно до вимог ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини по уважній причині, суд може назначити йому додатковий строк достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215 ЦПК України, на підставі ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
ОСОБА_1 продовжити строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, - до 13 січня 2008 року.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Донецької області через даний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів у зазначеному порядку.
Надруковано в одному примірнику в нарадчій кімнаті.
- Номер: 4-с/552/17/14
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1406/2007
- Суд: Київський районний суд м. Полтави
- Суддя: Таніч Л.М.
- Результати справи: скаргу задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.05.2014
- Дата етапу: 02.06.2014