Судове рішення #1872572
2-1496/2007

2-1496/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

17 серпня 2007 року                                                                   м.  Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецькой області у складі:

головуючого судді                                                         Таніча Л.М.

при секретарі                                                                 Данилко Л.В.

за участю позивача                                                        ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Добропілля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Білицької міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

 

ВСТАНОВИВ:

 

26 липня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до Добропільського міськрайонного суду з позовом до виконкому Білицької міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивачка в обґрунтування своїх вимог пояснила,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2  а ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько ОСОБА_3 Після їх смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартириАДРЕСА_1.та грошові рахунки

Після смерті батьків позивачці стало відомо,  що на її ім'я оформлено спадщину на вищевказану квартиру,  але коли вона звернулася до Добропільської міської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини,  їй було відмовлено в зв'язку з тим,  що нею пропущено встановлений законом строк для подачі заяви.

Заявниця просить продовжити строк для прийняття спадщини строком на З місяці.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала і просить суд їх задовольнити.

Представник відповідача Білицької міської ради в судове засідання не з'явився,  будучи належним чином повідомлений про день та час слухання справи,  причини неявки суду не відомі,  заяв з проханням розглянути справу у відсутності відповідача до суду не надходило..

Заслухавши думку позивачки яка не заперечує проти розгляду справи в умовах проведення заочного розгляду,  вивчивши матеріали справи,  суд вважає що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_2,  яка є рідною матір'ю позивачки,  а ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько. Після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1 та грошових рахунків.

На підставі  ст.  1269 ЦК України спадкоємець,  який бажає прийняти спадщину,  але в час відкриття спадщини не проживав постійно з заповідачем,  повинен подати в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини.

Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

 

Згідно вимог  ст.  1270 ЦК України,  для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців,  який починається з часу відкриття спадщини.

З пояснень заявниці ОСОБА_1 вбачається,  що її батько помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Після його смерті,  позивачка не подала своєчасно заяву про прийняття спадщини,  оскільки не знала,  що для прийняття спадщини треба звернутися до нотаріальної контори.

Відповідно до вимог  ст.  1272 ЦК України,  за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини по уважній причині,  суд може назначити йому додатковий строк достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.

Керуючись  ст.  ст.  10, 60, 209,  212-215,  224-228 ЦПК України,  на підставі  ст.  1269, 1270, 1272 ЦК України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 

ОСОБА_1 продовжити строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її батька ОСОБА_3 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2,  - до 17 листопада 2007 року.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Донецької області через даний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів у зазначеному порядку.

Надруковано в одному примірнику в нарадчій кімнаті.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація