Справа № 2-2509/07р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
25 червня 2007 року Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
судді Іванчука В.І. при секретарі Антипової Л.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в с. м. т. Комінтернівське справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, паспортного відділу Комінтернівського РВ УМВС України в Одеській області про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку,
установив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, паспортного відділу Комінтернівського РВ УМВС України в Одеській області про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку.
У судовому засіданні в обґрунтування заявлених позовних вимог позивачка послалася на слідуюче:
їй на праві приватної власності належить житловий АДРЕСА_1.
В вищевказаному житловому будинку зареєстрований, але з жовтня 2005 року не проживає колишній власник будинку ОСОБА_3 та ОСОБА_2, з яким вона перебувала в цивільному шлюбі, який не проживає в будинку з 18.10.2006 року.
Факт того, що відповідачі не проживають в належному їй житловому будинку підтверджується актами Петрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області.
Відповідачі добровільно не стали проживати в її житловому будинку, ніяких перешкод їм не чинилося, особистих речей та майна відповідачів в будинку немає.
Місце проживання відповідачів в даний час їй невідоме, тому вона вимушена звернутися до суду з даним позовом, оскільки через те, що відповідачі добровільно не знялися з реєстраційного обліку з житлового приміщення вона несе витрати по сплаті платежів за комунальні послуги за кількістю осіб.
Реєстрація відповідачів в її будинку чинить їй перешкоди в її користуванні своїм правом власності.
Позивачка зверталася до Петрівської сільської ради та Паспортного відділу Комінтернівського РВ УМВС України в Одеській області з питанням про зняття відповідачів з реєстраційного обліку, але їй було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду.
Відповідачі місцезнаходження яких невідомо, в судове засідання не з'явилися, тому суд вирішує розглянути справу без участі відповідачів.
Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню по слідуючим підставам.
Згідно зі ст.4 Закону України «Про власність» випливає, що власник за своїм розсудом володіє, користується і розпоряджається приналежної йому майном.
Згідно ч.2 ст.48 Закону України «Про власність», що власник може вимагати усунення всяких порушень його права, хоча б ці порушення і не були зв'язані з позбавленням володіння і відшкодування заподіяних цим збитків, ці ж положення утримуються й у ст.391 ГК України.
В судовому засіданні встановлено, що позивачці на праві приватної власності належить житловий АДРЕСА_1.
В вищевказаному житловому будинку зареєстрований, але з жовтня 2005 року не проживає колишній власник будинку ОСОБА_3 та ОСОБА_2, з яким позивачка перебувала в цивільному шлюбі, який не проживає в будинку з 18.10.2006 року.
Факт того, що відповідачі не проживають в належному позивачці житловому будинку підтверджується актами Петрівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області.
Відповідачі добровільно не стали проживати в житловому будинку позивачці, ніяких перешкод їм не чинилося, особистих речей та майна відповідачів в будинку немає.
2
Місце проживання відповідачів в даний час позивачці невідоме, тому вона вимушена звернутися до суду з позовом про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку, оскільки через те, що відповідачі добровільно не знялися з реєстраційного обліку з житлового приміщення позивачка несе витрати по сплаті платежів за комунальні послуги за кількістю осіб.
Реєстрація відповідачів в будинку позивачки чинить їй перешкоди в її користуванні своїм правом власності.
Позивачка зверталася до Петрівської сільської ради та Паспортного відділу Комінтернівського РВ УМВС України в Одеській області з питанням про зняття відповідачів з реєстраційного обліку, але їй було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду.
З вищевикладеного, суд дійшов до висновку про те, що відповідачі не проживають у будинку належному позивачці більш 6 місяців. Та обставина, що відповідачі виїхали з будинку, не знявшись з реєстраційного обліку при цьому в добровільному порядку, привело до порушення права власника, тому що позивачка не має можливості в даний час розпоряджатися за своїм розсудом належним їй майном оскільки змушена оплачувати платежі по кількості осіб, прописаних у житловому приміщенні.
На підставі ст. ст. 4, 48 Закони України «Про власність», ст.71 ЖК України, ст. ст. 391 ГК України, керуючись ст. 10, 209, 212, 213, 215 ЦПК України, суд
вирішив:
Визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, розташованим вАДРЕСА_1.
Зобов'язати Паспортний відділ Комінтернівського РВ УМВС України в Одеській області зняти з реєстрації ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.